34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Події // Журналістів посадили на голодний пайок?

Журналістів посадили на голодний пайок?

14.03.2014

1

796

Ось уже більше трьох місяців поспіль колектив Прес-центру Кузнецовської міської ради не отримує заробітної плати. Випуски газети "Вісті" та передачі "Міського радіовісника" здійснюються фактично на ентузіазмі працівників, а точніше - на почутті журналістського обовязку. Наразі зароблених Прес-центром коштів уже не вистачає навіть на покриття усіх видатків на поточні витрати: папір, поліграфічні послуги, телефонний звязок, інтернет та інше. Адже зробити самотужки газету, яка друкує масу офіційних матеріалів міської ради та виконкому неможливо, - стверджують у Прес-центрі. 

Натомість місцеві чиновники дорікають колективу Прес-центру неналежною, на їхню думку, якістю підготовки матеріалів та запевняють – вони й не зобовязані платити колективу Прес-центру заробітну платню. До того ж, кажуть депутати, в бюджеті міста цьогоріч просто немає коштів, аби профінансувати «Програму підтримки місцевих засобів масової інформації», за допомогою якої утримується міський Прес-центр. 

Втім, у самому Прес-центрі стверджують – гроші на підтримку Прес-центру у бюджеті можна було б винайти, просто на це немає доброї волі депутатів, яким потрібна ручна газета, матеріали якої будуть узгоджуватись з ними і в якій не буде жодного критичного матеріалу про депутатів. Тож і застосовують фінансові важелі впливу на колектив Прес-центру. 

Конфлікт між колективом Прес-центру та частиною депутатського корпусу триває вже досить значний час, втім, досі він мав досить мирний перебіг. Останньою краплею, яка спонукала журналістів Прес-центру до протестних акцій, стало попереднє рішення народних обранців міста, прийняте на «дні депутата» 24 лютого, не голосувати за виділення коштів, якими можна було б погасити існуючу заборгованість по заробітній платі працівникам підприємства. 

28 лютого 2014 року біля міської ради зібралися журналісти Прес-центру. Із плакатами в руках на адресу депутатів «60 днів без зарплати», «У нас також є діти», «Вісті Кузнецовська проти цензури» журналісти вимагали від депутатів голосувати по совісті та звинуватили депутатський корпус у маніпуляціях, цензурі та економічному тиску на пресу. 

«Ми протестуємо проти свавілля влади. Ми проти того, щоб депутати брали нас в заручники своїх війн» - прокоментувала протестну акцію Валентина Левицька, директор Прес-центру Кузнецовської міської ради. 


Депутат Любов Сусь під час сесії зачитала звернення мешканців міста:

Відео

Своє бачення ситуації озвучив під час сесії й Ігор Куц, в.о. міського голови Кузнецовська:

"Відповідно до контракту, який був укладений з новим директором Прес-центру – саме керівник має забезпечувати ефективну та прибуткову діяльність підприємства. В тому числі й забезпечувати сплату усіх необхідних податків і фінансових зобов"язань та своєчасно виплачувати заробітну плату працівникам. Тож фінансові проблеми Прес-центру – це проблеми самого комунального підприємства, які вони самі й повинні вирішувати, а не приходити постійно до міського бюджету за грошима. Жодного посилання на те, що ми зобов"язані щось виплачувати Прес-центру немає ані в статуті підприємства, ані в контракті керівника.».

Втім, ані плакати, ані виступи частини депутатів на підтримку журналістів, ані заклики та прохання самих працівників медіа на результат голосування не вплинули – кошти на утримання міського Прес-центру депутати 28 лютого 2014 року так і не виділили.

Наразі історію ще не завершено. До сьогоднішнього дня працівникам  Прес-центру не виплачено ані гривні, незважаючи на звернення до депутатського корпусу  громадської ради міста та прихильників газети.

14 березня, під час проведення 41 позачергової сесії міської ради, питання матеріальної підтримки Прес-центру знову піднімалось. Цього дня депутати розглядали пропозицію Ігоря Чернецького щодо можливості надання міському "Прес-центру" хоча б часткового фінансування, втім, дана пропозиція не знайшла підтримки у депутатського корпусу. Більше того, в.о. міського голови Ігор Куц зазначив, що наразі ініційовано проведення перевірки в комунальному підприємстві «Прес-центр Кузнецовської міської ради», за результатами якої депутати повернуться до розгляду можливості надання матеріальної підтримки даному комунальному підприємству.  


Як зазначив Ігор Куц, дана комісія завершить свою перевірку орієнтовно 25 березня. Тож сподіваємось, що крапку в цій історії буде поставлено вже на наступній сесії міської ради і журналістам не доведеться знову привертати увагу до своїх проблем плакатами та пікетами в центрі міста.


За матеріалами газет "Володимирецький вісник" та "Вісті Кузнецовська"
Всього коментарів: 1
1
ptbzXXI | 17.03.2014 | 10:15
+ (1) -
Геноцид журналістів та експерименти на людях!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів