34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Міська рада 6 // Зміни в пенсійному забезпеченні з 1 квітня 2015 року

Зміни в пенсійному забезпеченні з 1 квітня 2015 року

26.03.2015

0

2252

Президентом підписано Закон України від 02.03.2015 № 213-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення", яким внесено зміни до порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, а також тимчасово на період з 01.04.2015 по 31.12.2015 встановлено особливий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам незалежно від дати призначення пенсії. Про це інформує управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Кузнецовської міської ради.

 

При цьому, тимчасовий порядок виплати пенсій працюючим пенсіонерам не стосується 4-х категорій громадян, а саме:

 

- інвалідів I та II групи;

- інвалідів війни III групи;

- учасників бойових дій;

- членів сімей загиблих (померлих) військовослужбовців (незалежно від виду пенсії та закону, за яким призначена пенсія).

 

 

Умовно всі законодавчі зміни можна поділити за такими напрямками:

 

1. Виплата пенсій пенсіонерам, які працюють на “спеціальних посадах”.

 

Зокрема, це стосується державних службовців, прокурорів, суддів, народних депутатів, деяких інших категорій працівників (журналістів, працівників органів місцевого самоврядування, митників тощо, яким пенсії призначаються в порядку та на умовах, визначених Законом України “Про державну службу”). Пенсії призначені відповідно до законодавства України у період роботи на посадах, які дають право на призначення пенсій в порядку та на умовах, передбачених законами України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про судоустрій та статус суддів”, “Про статус народного депутата України”, не виплачуються (виключення складають наукові пенсії). Пенсіонери, що працюють на спецпосадах, мають вирішити до кінця березня - працювати чи звільнятися. Тим посадовим особам, які не повідомили про звільнення, виплата пенсії з 01 квітня буде припинена автоматично. Після звільнення з роботи виплата пенсії поновлюється в раніше встановленому розмірі з дня, наступного за днем звільнення. Норми щодо перегляду розміру пенсії після поновлення Закон не містить. У період роботи на інших посадах (у тому числі і на наукових) пенсії, призначені відповідно до спецзаконів виплачуються в розмірі 85 відсотків призначеного розміру, але не менше 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1 423,50 грн). Військовим пенсіонерам, які працюють на спецпосадах, пенсії не виплачуються. В період роботи на інших посадах - призначені пенсії виплачуються без обмеження.

 

Обмеження щодо виплати пенсії не застосовуються протягом особливого періоду до пенсій, що призначені особам, які проходять військову службу або перебувають на посадах в Міністерстві оборони України, Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України, Міністерстві внутрішніх справ України, Апараті Ради національної безпеки і оборони України, Державній спеціальній службі транспорту, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Управлінні державної охорони України, Державній пенітенціарній службі України, Державній службі України з надзвичайних ситуацій, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національній гвардії України, органах військової прокуратури або беруть участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбитті збройного нападу на об’єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільненні цих об’єктів у разі захоплення, відбитті спроб насильницького заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою. Після завершення особливого періоду виплата пенсій таким особам здійснюється згідно із законодавством.

 

Наукові пенсії у період роботи на наукових посадах, посадах державних службовців, депутатів, прокурорів, суддів, на інших спецпосадах виплачуватимуться у розмірі 85 % від розміру пенсії, яка призначена відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, а в період роботи на інших посадах в розмірі 85% призначеної наукової пенсії, але не менше 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Якщо людина працює на науковій посаді, а одержує пенсію, призначену відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсйне страхування”, то розмір цієї пенсії буде обмежено 85 % призначеної пенсії.

 

2. Виплата пенсій іншим категоріям працюючих пенсіонерів.

 

У період роботи пенсіонера виплачуватиметься пенсія у розмірі 85%, але не менше 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (949 грн x 150 % = 1423,50 грн).

 

3. Зміна умов призначення пенсій на пільгових умовах та за вислугу років, а саме законом передбачено: - поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах і пенсії за вислугу років (кожні шість місяців пенсійний вік збільшуватиметься на півроку починаючи з 01.04.2015).

 

Норма щодо призначення пенсій незалежно від віку і трудового стажу жінкам, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей, залишилася без змін. - поступове збільшення загального страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків, і для жінок на 5 років (на півроку - кожний рік починаючи з 01.04.2015). - для окремих категорій, зокрема для працівників освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, спортсменів, артистів, працівників льотного і льотно-випробного складу, працівників окремих видів суден, професій і посад плавскладу суден морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості, які мають право на пенсію за вислугою років незалежно від віку, поступово на 5 років збільшуються і вимоги щодо вислуги років. Особи, які станом на 01 квітня 2015 року матимуть необхідний спеціальний стаж за нормами, що діяли до цього часу, можуть скористатися правом на призначення пенсії за вислугу років незалежно від дати звернення.

 

4. Проведення протягом 2015 року перерахунку мінімального розміру пенсії та доплати за стаж у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера (для одержувачів пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”).

Всього коментарів: 0
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1056
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9199

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів