34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // ЗВЕРНЕННЯ до міського голови та депутатів Кузнецовської міської ради

ЗВЕРНЕННЯ до міського голови та депутатів Кузнецовської міської ради

30.01.2013

49

1937

ЗВЕРНЕННЯ Кузнецовської міської організації Української Народної Партії до міського голови та депутатів Кузнецовської міської ради 

Шановні наші обранці. Як стало відомо, міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник видав наказ про проведення Всеукраїнського учнівського конкурсу з російської мови ”Лукомор’я” для учнів 2-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів. Цей наказ повертає українську освіту в русифікаційне поле 70-х років, оскільки серед основних завдань конкурсу є і „залучення широкого кола сільської молоді до активної участі в інтелектуальних змаганнях з російської мови”  і  „активізація позакласної та позашкільної роботи з вивчення російської мови”, а також цілком імперське за суттю „створення підґрунтя у підготовці до державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання з російської мови”. 

На нашу думку, тепер цілком зрозуміло, якою буде іноземна мова, яку кожна українська дитина вивчатиме з другого класу, а також з якою метою громадянин невідомо якої країни Табачнік залишився у своєму кріслі. Оскільки „організація та проведення конкурсу, нагородження учасників здійснюється за рахунок коштів, не заборонених законодавством”,  „газпромівські” гроші потоком підуть на русифікацію наших дітей та українського шкільництва в цілому. Українці протягом майже двох століть боролися за україномовну школу, розуміючи, що чия освіта – того й держава. Ми ж можемо втратити здобуте через нерозуміння того, що подібні проекти загрожують самому існуванню нації і держави.

Вимагаємо від міського голови та депутатів Кузнецовської міської ради принципової позиції у відстоюванні української освіти ї заборони проведення конкурсу „Лукомор’я” в нашому місті. Просимо народних депутатів України з Рівненщини від опозиційних сил, що декларували підтримку української мови, чітко висловити свою позицію і спільно відстояти здобутки рівненського шкільництва в галузі української мови та національного виховання.

Підкреслюємо, що не заперечуємо проти вивчення якомога більшої кількості мов українськими дітьми, але посилена увага міністерства освіти лише до однієї мови очевидна. Та й, зрештою, не варто жити в світі ілюзій – всім зрозуміло, що відповідний наказ спрямований на пришвидшену русифікацію України, а зрештою – на її знищення як держави.

Переконані, що Ви, наші представники в міській владі, повинні захистити наших, та й своїх дітей та внуків від перетворення їх з українців на малоросів, як і України в „русскій мір”. Інакше боротьба поколінь українців за свою державу може виявитися даремною, а наше покоління стане поколінням поразки.


За дорученням Кузнецовської міської організації Української Народної Партії 

Голова МО УНП Степан Жданюк.

Всього коментарів: 49
1
Яна | 30.01.2013 | 18:05
+ (0) -
А як же "І свого не цурайтесь, і чужому научайтесь"? Особисто я, наприклад, не проти аби дитина знала і українську мову, і російську. Що тут поганого? Звісно, поки мова йде про "позакласну та позашкільну роботу".
jarema | 30.01.2013 | 23:24
+ (-2) -
Яна! Ти не проти щоби твоя дитина знала російську, бо ти не українка. а Проня-яничарка
Silvestr | 30.01.2013 | 23:55
+ (-1) -
ЯНА ! А ты наверное училка?? Потому что в училок такое тупое мышление. потому  и терпят они  этого /видалено/ -Табачника..
2
Viktor | 30.01.2013 | 18:34
+ (-2) -
Наш Степанко у всіх питаннях мастак і все "знає", навіть вміє поучати. Як на має кожна людина має право вибору і кожен вибирає що йому до вподоби. \видалено\
Silvestr | 30.01.2013 | 23:59
+ (-1) -
Витя ! А ты уже тоже выбор сделал перед жидами-табачниками на   коленях стоять и /видалено/
3
Індуска | 30.01.2013 | 19:12
+ (5) -
А мені до вподоби мова хінді. І я хочу, ні, я просто вимагаю!!!!!!!!!!!!, щоб її ввели в нашій гімназії! А російську наші "дєтки" і так знають: практично все телебачення російськомовне, а засилля російської книги на полицях наших книгарень просто вражає. Ніяких "Лукоморий" у Кузнецовську! У нас є конкурс Петра Яцика!!!
4
AndyEn | 30.01.2013 | 19:21
+ (0) -
Кожен повинен для себе обирати яку іноземну мову він хоче вивчати. Російську і самому можна вивчити якщо хочеш, це не є проблемою. Англійська мова вона більш знадобиться людині яка хоче збудувати своє майбутнє (з російською майбутнього не збудуєш, хоча вивчити її для себе на рівні спілкування я думаю немає проблем).
5
Айвенго | 30.01.2013 | 19:41
+ (10) -
Кузнецовські місцеві депутати зайняті більш важливішими справами - боротьбою за доступ до корита.
6
Sasa | 30.01.2013 | 21:03
+ (-3) -
А наш полукровка Степан Ж. не може без діла. Він великий знавець всього. Сидів би тихенько з своєю петеушною освітою в своїх кіосках і не заважав би іншим. Мером уже не виберем.Досить.
jarema | 30.01.2013 | 23:32
+ (7) -
"SaSa -OСА"     От ти дійсно гнилий полукровок . ЯНИЧАР. Аж засмерділо від тебе гниллю, Бо мова йде не про особистість  Жданюка, а про  продовження русифікації  України окупантами!!!
Якщо тобіі " ОСА" все рівно чи твої діти чи онуки  будуть коней пасти окупантам , чи ратиці їхнім свиням мити , то не думай, що і всім байдуже майбутнє своїх онуків..
"ОСА! А знаєш , що зазадрість теж є одним із гріхів .. А в тебе аж пре через верх заздрість. що ти не можеш не сказати ні написати нічого розумного, а тільки...
Патріот | 31.01.2013 | 15:40
+ (3) -
Ну і гівнюк ти sasa з такими падлюками як ти Україна ніколи не вийде із кризи. Тому що ти тормоз прогресу нашої держави.
7
Василь | 30.01.2013 | 21:06
+ (5) -
Sasa, за всіх не розписуйтесь. А взагалі - а напишіть те ж саме під своїм справжнім ім'ям? Отож і тявкайте з підворітні.
8
Доктор | 30.01.2013 | 21:32
+ (0) -
Справа в тому, що зараз дітям обов'язково вивчати дві іноземні мови, а при нинішньому рівні викладання - це дурість. Англійська мова - потрібна беззаперечно. Яку вибрати другу мову: німецьку, французьку, іспанську, інді? Можливо, якщо у дитини є здібності до мов. Але для більшості дітей без репетиторів навіть одну англійську мову витягнути важкувато. Тому більшість батьків вибирає російську мову, як як найлегшу з іноземних мов. Я б, наприклад, із задоволенням, віддав дитину на вивчення другої польської мови, але її, на жаль, немає.
А у пана Жданюка и ко, як завжди прояви клімакса моска. Набридло слухати цю націоналістичну маячню про „газпромівські” гроші, „русскій мір”, малоросів і тому подібне.
9
nns | 30.01.2013 | 23:15
+ (8) -
хача від жданюка я не в захваті, але цього разу він правий! русифікація набуває нових маштабів...і ніхто цьому не протидіє
Захарко | 30.01.2013 | 23:48
+ (6) -
ДоХторе!
От до таких українофобів як ти підходять слова: " А по русски какось лекше"...
Розумні люди знають і українську, і англійську, і дуже легку іспанську мову, і важку французьку, і німецьку. Знають звичайно мову і російську, але не хочуть нею розмовляти, бо це мова окупанта..
sir_the_dragon | 02.02.2013 | 01:09
+ (1) -
Не те слово, окупанта. По мелодичності на першому місці - італійська, на другому - українська. А на якому москальська? Колись десь читав: італійська - співати, англійська теревені розводити, німецька для науки, російська - послати (обкласти).
Логіка | 30.01.2013 | 23:51
+ (-3) -
Ну що, Противсіхи (Костенки,Кушніруки та інші жополизи влади) бачили кого обирали, а тепер їжте поки очі не повилазять.
Доктор | 31.01.2013 | 01:16
+ (0) -
Захарко, ти знаєш і українську, і англійську, і дуже легку іспанську мову, і важку французьку, і німецьку? Який молодець!!! Уявляєш, є такі безмозкі барани, які навіть свою мову толком вивчити не можуть (може вважають, їх рідне село - це центр всесвіту, і всі повинні розмовляти їх суржиком). Але завжди вважають, що праві тільки вони, і всіх вчать як правильно жити. А ще, уявляєш, Захарко ці істоти іноді ходять на двох ногах.
sir_the_dragon | 31.01.2013 | 02:41
+ (3) -
По классификации ЮНЕСКО существуют несколько стадий отмирания языка, и русский полностью соответствуют самой тяжёлой из них: язык России превратился в контекстно-ситуативный набор грамматических форм.

Эта точка регресса характеризуется следующими особенностями.

Во-первых, почти заканчивается словообразование на основе родных корней. Новые термины и понятия являются заимствованными. Понятия, пришедшие извне, вытесняют родные аналоги, из двух синонимов выживает заимствованный. Общество не способно производить адекватную замену иностранным словам, довольствуясь прямым заимствованием, разрушается связь между деятельностью индивида и его родным языком. Частным случаем такого регресса является «язык рабов», достаточный для понимания указаний хозяина, но абсолютно бесполезный для общения на отвлеченные темы. Как пример учёные Тарту приводят широко распространенный в России «рунглиш».

Во-вторых, знание языка перестаёт поощряться в обществе. Снижается ценность этого знания для экономически активного индивида, язык не способен поднять стоимость работника в конкурентной борьбе на рынке труда. На первое место при трудоустройстве выходят личные связи и требования по минимальной зарплате, поэтому в структуре занятости преобладают «блатные» на вершине пирамиды, и «гастарбайтеры» в её основании. Государство без видимых протестов общества сокращает часы преподавания родного языка в школе, экзамены по нему проходят в виде обезличенных тестов. Снижается общий уровень грамотности теле- и радиовещания, газеты выходят с опечатками и ошибками, которые никто не замечает.

В-третьих, государственные структуры не используют в своей деятельности официальный язык страны. Патриархальная Православная Церковь проводит богослужения на церковнославянском, МВД использует упрощенный служебный диалект, МИД оперирует французским, немецким и английским. В такой ситуации полностью исчезает понятие единого языка, население разобщается по профессиональной принадлежности, которая определяет значение и смысл слов.

В-четвертых, язык перестает быть образным, из него вымываются слова общего значения, предпочтение отдаётся синонимам местоимениям «тот» и «этот». Общение между людьми сводится к ситуативно-контекстному словообразованию, часто на основе одного корня.

Москальтеся чорнобриві!!!
добродій | 31.01.2013 | 11:10
+ (4) -
Читаючи такі гарні коментарі я розумію чому так страшно жити у нашому місті, в якому народився, виріс і повернувся після навчання у ВУЗі. Люди скажіть звідки у вас стільки ненависті одне до одного? Чи ж не ви одностайно обирали шлях до демократії на виборах 2004 року? Схаменіться!!! Українську мову не зламати, не відмінити, не затоптати до поки є корінні западеньці. А розводячи срач у коментарях ви тільки показуєте свою позицію до влади, але адресуєте до простих людей, які можливо цю владу не обирали. Для інфо: я навчався у нашій першій школі у російськомовному класі, при цьому прекрасно знаю державну мову і англійську. І при офіційному листуванні використовую лише державну, так як лише нею можна передати усю необхідну інформації.
Гуморист | 31.01.2013 | 16:06
+ (-2) -
Короче, залез я в холодильник, взял помидору, огурец, зелень, хотел салат сделать. Ну естественно, салат надо делать с майонезом, иначе какой нормальный человек его есть будет. Я все нарезал и вдруг понял, что майонез я забыл, чёртов слоупок. Открываю холодильник, беру майонез и вдруг понимаю, что передо мной лежит сало. Никогда раньше не ел сала, а тут вдруг захотелось, ну думаю, раз захотелось, почему бы и не съесть. Пока заправил салат, нарезал сало, все как положено, покушал и тут вдруг все перефарбувалося у жовтоблакитний колiр, гул та рокiт,/видалено/ Відтепер окрім української мови я / видалено/ не розумію. Здається сало було прокляте.
Доктор | 31.01.2013 | 19:02
+ (0) -
17 sir_the_dragon (Сьогодні 00:41)
sir_the_dragon, не роби з себе дурня. Це звичайний фейк.
Чи може даси посилання на першоджерело?
sir_the_dragon | 31.01.2013 | 21:06
+ (0) -
Нажаль першоджерела не знаю, взято з якогось російського форуму.
Доктор | 31.01.2013 | 19:21
+ (0) -
sir_the_dragonу, для загального розвитку:
Росі́йська мова — слов'янська мова, належить до групи східнослов'янських мов разом з українською та білоруською мовами; одна з шести офіційних мов ООН.
Російська мова — найпоширеніша зі слов'янських мов, одна з найпоширеніших мов світу, щодо кількості мовців посідає восьме місце після китайської, англійської, гінді, бенгальської, арабської, португальської та іспанської. Входить до 10 найпопулярніших мов серед користувачів Інтернету.
У місцях компактного мешкання емігрантів з країн колишнього СРСР (Ізраїль, Німеччина, Канада, США і інші) — випускаються російськомовні періодичні видання, працюють радіостанції і телевізійні канали, відкриваються російськомовні школи, де активно викладають російську (наприклад Шевах-Мофет). У Ізраїлі російська мова вивчається в старших класах деяких середніх шкіл як друга іноземна мова.
За даними, опублікованим в журналі «Language Monthly» (№ 3 за 1997), приблизно 300 млн. чоловік по всьому світу володіють російською мовою (що ставить її на 5-е місце за поширеністю), з них 160 млн. вважають її рідною (7-е місце у світі). Російська мова — одна з шести офіційних мов ООН.
http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B9%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B0
sir_the_dragon | 31.01.2013 | 21:09
+ (0) -
Тоді поясніть, чому російське дворянство свого часу називало її "холопским языком", а розмовляли французькою.
sir_the_dragon | 01.02.2013 | 03:47
+ (0) -
А ще краще, знайдіть статистику - яка кількість російськомовного населення володіє іншою мовою.
Silvestr | 31.01.2013 | 23:55
+ (0) -
Тетяна ЧорноволДонецька вендета 4. Кінець
Smok | 01.02.2013 | 00:29
+ (0) -
Комментарии прямо "глаз радуют",один другого краше...Сколько грязи друг на друга вылили разными ругательствами и бранью.Высказать просто свое мнение не задев соседа невозможно?Обругал человека и на душе сразу легче стало,жизнь наладилась?Так и живем жизнь:злые,голодные и в бардаке... Как по мне,хотят провести конкурс пускай проводят,а ты хочешь участвуй,хочешь не участвуй-твой выбор.Вот не найдется желающих,стало быть конкурс и не нужен был,и все это поймут,а если найдутся,может кому да и надо.Право выбора)
Яніна | 01.02.2013 | 00:33
+ (0) -
Календар лінгвістичних конкурсів

на 2012/2013 навчальний рік


Четвертий Всеукраїнський конкурс
з українознавства
«Патріот»
Дата проведення – 01 лютого 2013 р.

Второй Всеукраинский конкурс
по русскому языку
«Лукоморье»
Дата проведения – 07 февраля 2013 г.

Тринадцята Міжнародна гра-конкурс
з російського мовознавства
«Русский медвежонок - языкознание для всех»
Дата проведення – 15 листопада 2012 р.

Третій Всеукраїнський конкурс
з англійської мови
«Гринвіч»
Дата проведення – 12 грудня 2012 р.

Другий Всеукраїнський конкурс
з німецької мови
«Орлятко»
Дата проведення – 13 грудня 2012 р.

Другий Всеукраїнський конкурс
з французької мови
«Галлус»
Дата проведення – 14 грудня 2012 р.
Для піарщика Жданюка. Всі конкурси спрямовані на розвиток дитини і ніхто не має права позбавляти дітей цих кокурсів
Яніна | 01.02.2013 | 00:47
+ (0) -
А ще є "Кенгуру"- математика, "Колосок"- природознавство, "Розумна сова"-етика-всі конкурси добровільні за рахунок батьків 12-14 грн., дуже цікаві завдання, а Жданюк не знав. Доречі, "Патріот"-завтра нагадайте дітям.
Silvestr | 03.02.2013 | 20:26
+ (0) -
Яніна! Ты наверное працівник украинской освіти, если знаешь график конкурсов?? Ну а если такие как ты радуются конкурсам путинского министра Табачника "ЛукоморьЕ" , то я не удивляюся какого  громадянина воспитает такие  гомосоветикусы  как ЯНіни.
.таких освитян надо гнать подальше от освіти..
jarema | 05.02.2013 | 22:56
+ (0) -
Яніна! Якщо ви так любите конкурси " общепонятного язика", то підскажіть,  що значить слово "Лукоморье"  ??
Андрій | 01.02.2013 | 10:15
+ (0) -
мне кажется что каждый сам должен выбирать какой язык учить дополнительно...То что в Украине много русских никто не задумывается???
Silvestr | 03.02.2013 | 19:47
+ (0) -
У Росії теж багато українців, але вони вже давно російськомовін . бо в Росії немає українських шкіл .  І українці там живуть по 40-50років .
Жданюк | 01.02.2013 | 15:25
+ (1) -
Без коментарів.http://tyzhden.ua/Politics/71221 Так "українські" депутати намагаються нищити українську мову
zagrava | 01.02.2013 | 16:05
+ (1) -
,ДЛЯ АНДРІЙ-Ти знаеш ЗАДУМЫВАЛСЯ...Ніхто нікому не повинен навязувати яку мов у вчити,якою розмовляти.А чого їх так МНОГО ..Згадай Мазепу,Полуботка,Холодний Яр, Голодомор,репресії,спротив УПА,нищення інтелігенції.Згадай Тихого,Стуса,Симоненка В.згадай політвязнів 20-того століття і все стане ясно.А русофілу ДОКТОРУ пораджу читати в інтернеті ПЕРШОДЖЕРЕЛА(на щастя інформації вдосталь) НАПРИКЛАД КНИГУ КОРБА ПРО ТАК ЗВАНИХ СЛОВЯН.ЗАВЕРШУ СЛОВАМИ В.НОВОДВОРСЬКОЇ"В РОСІЯН СЛОВЯНСЬКОГО ТІЛЬКИ ІВАНУШКА ДУРАЧОК,БАБА ЯГА І КОЩЕЙ БЕЗСМЕРТНИЙ..."роби висновки Лікар або лікуйся,
zagrava | 01.02.2013 | 17:15
+ (1) -
P.S.Воно б нічого,якби цей конкурс не був запропонований україножером пархатим жидом,Скажу словамиЛ.Костенко"Живуть на Україні,як дачники.Українську зневаживши суть.Нині тут заправляють табачники...А Тютюнники мали би буть." Вибачайте цитую по памяті може не дослівно,
Андрій | 01.02.2013 | 18:13
+ (0) -
Ніхто нікому не повинен навязувати яку мов у вчити,якою розмовляти...Вот с утими словами соглашусь...А вспоминать сколько всего было ,сколько можно ?Я и мой ребенок тут не причем , мы просто хотим знать дополнительно русский язык как и многи в Укрине . Надо научиться уважать друг друга и чужое мнение прежде всего .
zagrava | 01.02.2013 | 19:23
+ (2) -
Андрій ти наївний простак або приїжий москаль,Це все треба памятати для того щоб це ніколи не повторилось.Атобі і твоєму ребьонку...та вчи хоть іврит з китайською.Аось поваги від нпонаєхавших якраз і не.....відсутня тобто,небагато я зустрічав з омсько_томських хто заговоривби на укр мові,,,за 30-40 років живучи тут .Їм подобаеться горілка, сало, ковбаса а от мова, українці-НІ І ЩЕ РАЗ НІ .Їм до вподоби аби ми були на Соловках Колимах Сандармохах...
Доктор | 01.02.2013 | 20:41
+ (-2) -
zagrava, ви разом з Ющенком привели до влади Януковича, тобто посадили в крісло міністра Табачника. Тепер ви знову білі і пухнасті, а винні всі інші. Не треба лізти до всіх з повчаннями і образами. Не подобається Табачник - одягай пояс шахіда і йди на прийом до міністра. Або закрий пельку.

Що щось мені підказує, що у Жданюка болить душа за мову, також як у Симоненка за пролетаріат - виключно перед виборами,в даному випадку мера.
Silvestr | 03.02.2013 | 20:17
+ (0) -
Доктор!!! Да ты Жданюку у подметки не годишся, да еще писать о нем свое мнение. Ты на себя посмотри . Нормальный человек вместо обсуждения статьи на личность не переходит.
Доктор | 01.02.2013 | 21:07
+ (-1) -
Олександр Кривенко

Не люблю нинішню Україну, і не лише сьогоднішню, матеріалізовану, тобто дану в об’єктивній реальності, державу — виплід безхребетної і тупої посткомуністичної еліти та рагульської маси. Неможливо любити не лише клерків-хапуг, а й непідкупних патріотів, які розуміють раtrіа як стару діву в вишиванці й незатрасканому вінку або як — гідроцефала з налитими кров’ю очима при слові «москаль» або «жид».

Годі любити Україну містичну — компіляцію поганських вірувань, героїчних традицій та сентиментальних вивержень. «Заунывные песни моей Родины, — влучно визначив цей стан свідомості Шевченко. «Заунивно» бути наприкінці XX століття січовим стрільцем. Вульгарно співати, що «ми тую червону калину піднімемо», коли кущ отої калини знаєш лише з малюнка в дитячій читанці. Жлобно правити тризну за померлими від голоду 33-го в оперному театрі. В театрі треба слухати оперу, бо будь-яка театральна споруда служить для видовищ. Мої батьки пухли з голоду в 33-му, а тисячі галичан, які демонстрували свою жалобу в річницю Голодомору, про голод знають лише те, що він був. І те, що Сталін його спровокував. Для одних важливо те, що вони не здохли, для інших — те, що вони дістали престижне запрошення на урочистість по тих, хто здох.

Я не можу любити містично-героїчну Україну з її кредо «пан або пропав». Колись мої предки — простодушні східняки — перейшли Батиєві дорогу в Європу, не думаючи, наскільки це доцільно. Принципові українці врятували європейців ціною власного життя, свободи і — врешті — свого місця в Європі. А хитренький галичанин Данило прогнувся перед Батиєм і збудував державу, з якої пішла сучасна Україна. Врешті, не обов’язково ходити в глиб віків. Поет Стус ціною власного життя ствердив нескореність неіснуючої нації, а в той час поет Павличко ціною лизоблюдства сприяв формуванню цієї нації. Власні імена в даному контексті не самоціль. Це радше повчальний приклад для тих, хто відчуває лише гордість чи втіху від приналежності до українського народу.

Господь покарав дуже тяжко — велів народитися українцем в Україні. Ця думка не нова: подібне писали Пантелеймон Куліш та Іван Франко. Я не тягнуся стати в ряд з ними. Ми всі й без того в одному ряду. Бути українцем — це покута. Любити покуту — значить бути мазохістом. Цього дива не бракує в нашім краї — від банальних проявів солодунства (див. Онанізм Патріотичний) через спів патріотичних пісень за чаркою або призначення міністром п.Слєпічева до більш вишуканих форм масового маразму, як-от відродження козацтва. (Добре, що хоч німці тевтонців не відроджують).
Доктор | 01.02.2013 | 21:08
+ (0) -
Олександр Кривенко (продовження)
Можна бути щасливим, тяжко покутуючи. Такими щасливцями, здається, були перші християни. Хоча порівняно з сумнівами й стражданнями самого Христа їхня одержимість виглядає надто українською. Моральний імператив «пан або пропав» вигадали наші предки лише для того, аби закамуфлювати неминучий вислід українського буття — звісно ж, що пропав. А перспектива стати паном — розрада на зразок царства небесного... Врешті, про яку Україну можна говорити наприкінці XX століття? Природні умови та довкілля після всіх експериментів змінилися настільки, що порівнювати їх навіть з недалеким минулим ризиковано. Матеріальне виробництво, етика відносин, система вірувань зазнали кардинальних змін. Український генотип після всіх етноцидів, з Чорнобилем вкупі, змінився, мабуть, і на молекулярному рівні. На зміну традиційній селянській етнічній спільності приходить модерна урбаністична політична єдність. Вишневих садків лишилось обмаль, хрущів нема взагалі, чуб оселедцем уже давно не є ознакою приналежності до певної касти, чорнобриві кохаються з москалями, турка воювати не треба.

Сьогоднішня Україна подібна до колишньої, плеканої уявою, приблизно так само, як сьогоднішня Франція — до королівства когось з Людовиків. Чи люблять французи Францію — сумніваюсь, особливо жовтошкірі або чорношкірі вихідці з колишніх колоній. Цікаво, чи зросла б їх національна свідомість від публічного носіння кимось мушкетерських строїв або вуличних співів про Трістана та Ізольду? Любити міфічну Україну легко в стані юнацького максималізму. Варто ж статус одержимого героя мимохідь змінити на статус пересічного гречкосія, як зміниться шкала цінностей. Любов до абстрактної стражденної України поступається місцем прив’язаності (може, і любові) до конкретного ландшафту, міста, квартири, дітей, кулінарних виробів, цигарок, сусідів, приятелів, автомобіля тощо. Не випадково саме гречкосії завжди будували державу, залишаючи героям гинути за її побудову.

Не мною сказано, що в одну річку зайти двічі важкувато. Можна, звичайно, спробувати відродити кобзарську традицію, але тоді випускникам консерваторій треба виколювати очі. Воно, звичайно, не складно, от тільки чи потрібно? Можна згадати традиції Івана Ґонти і різати ляхів (жидів, москалів) задля побудови Української держави. Врешті, в Югославії мали аналогічну спробу реставрації давніх методів державотворчості. От тільки, як бути з тим фактом, що ті ляхи (жиди, москалі) є громадянами вже існуючої української держави? Якщо хтось сьогодні голосить «Україна для українців», то йому слід би уточнити — для політичних українців. Бо етнічних залишилось, мабуть, чоловік сорок, враховуючи усі кровозмішання з часів половецьких.

Якщо відстоювати ідею етнічної України, то треба насамперед відмовитися від колонізованих українцями Донбасу, Криму, південних степів, Слобожанщини, частини Буковини, а про Кубань і Зелений Клин взагалі слід забути. Між тим, і націоналізм — як засіб здобути національну державу — після грудня 91-го потребує переосмислення. Сьогодні на часі не виборення держави як такої, а її захист — політичний, військовий, економічний, культурний, соціальний, екологічний. Захист не лише від Росії, а й від Заходу.

Захист як зміцнення, розвиток, збагачення. Мало би йтися не про вимушену агресивність поневоленої нації, а про органічну агресивність державної нації. Не про націоналізм, а про щось ближче до шовінізму. Українська культура й духовність, українське інтелектуальне та матеріальне багатство мають втрутитися в усталену ієрархію світових авторитетів. Хлопчаки, які волають «Україна для українців!», нагадують мені дідусів на дискотеці. Люди з молодою кров’ю мислять інакше — «Світ для України!» Маю вже досить маргінальної, забиченої, вузьколобої України. Я люблю іншу.
http://msheyko.livejournal.com/3360.html
Smok | 01.02.2013 | 22:08
+ (-1) -
Опять же,к чему переходить на личности и оскорбления?!Что значит жиды,москали(сам я украинец если что)...???Мы все люди,и у каждого народа есть как хорошие так и плохие личности.Ненависть к русскому языку пошла как я понимаю от сталинских репрессий,которые в свою очередь коснулись не только украинского народа.Но против немецкого языка мы ничего не имеем,как будто Вторая Мировая показала нам порядочную Германию.Теперь когда Украина наконец таки обрела независимость,мы имеем других лидеров( занимающих самые высокие посты)из числа своего же украинского народа...И что мы имеем,большие перемены,другое отношение?Что делать,перестать разговаривать вовсе?Не те вещи мы продолжаем ненавидеть...Мы все братья,славяне,и не важно на каких языках мы разговариваем,главное чтобы мы понимали друг-друга.Мы не должны грызть горло друг-дружке,воевать между собой,мы вместе должны идти против общего врага в сердце страны-того кто медленно нас уничтожает и сорит  между собой!Существуют страны с несколькими официальными языками,где люди не испытывают какого либо дискомфорта в общении.Не думаю что это великая проблема украинского и русского языков.Единственное,как я думаю,документы должны все-таки заполняться сугубо на украинском,другими словами знание украинского языка считаю обязательным,а дальше дополняйте кто каким,дело вкуса,и снова таки-право выбора)
Доктор | 04.02.2013 | 03:01
+ (0) -
42 Silvestr (Сьогодні 18:17)
Silvestrе, Жданюк - людина публічна, тому повинен бути готовий до того, що його особистість обговорюватимуть. Та й мої слова більше відносяться до його політичної діяльності, і його продажної політичній силі, а не до особистості.
Цікаво інше. Чому ти так їх захищаєш? Ти ж для них ворог. Москаль, кацап, в кращому випадку - манкрут або яничар. Розмовляєш мовою окупанта. Тебе, друже, потрібно знищити, або вислати до Сибіру. Ще не пропонували? Дивно.
Путешественник | 04.02.2013 | 10:56
+ (0) -
44 Доктор (Сегодня 01:01)
а с какого перепугу этот жданюк публичная личность?
он щас что , занимает какой то гос пост или председатель какой то партии?
он уже ни кто , пустое место , которое опять лезет к корыту, так что не хрен его тут превозносить.
хотя можете и дальше ему зад лизать в надежде на пару крошек с барского стола, и то если получится дорваться до корыта.
zagrava | 05.02.2013 | 14:54
+ (0) -
дохтур.КУПИ СЬОГОДНІШНЮ "ГАЗЕТУ-ПО УКРАЇНСЬКИ"І ВИВЧИ ВСЕ НАПАМЯТЬ...МОЖЕ ПРОРВЕ І ПОРОЗУМНІШАЕШ.ато як ПЕРЕРОДОК...
БРАТ | 06.02.2013 | 00:23
+ (0) -
---------------
Доктор | 08.02.2013 | 19:54
+ (0) -
46 zagrava (05.02.2013 12:54)
Вибачте, сектантських газет не читаю. Носитеся як дурні зі своїми прапорцями, а між тим 90% молоді мріють виїхати з країни. Не потрібна їм ні ваша боротьба з табачником, ні ваша кропива з Поплавським, ні ваша міфічна самостійність, ні ви самі.
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1053
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9197

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів