34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури
ГОЛОВНА // Різне // Звіт про роботу громадської ради міста (2011-2012 роки)

Звіт про роботу громадської ради міста (2011-2012 роки)

21.02.2013

7

1370

Звіт про роботу громадської ради при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради за 2011-2012 рік

Громадська рада при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради у кількості 25 чоловік була створена на установчих зборах 17 січня 2011 року на виконання відповідної постанови Кабінету міністрів України на підставі відповідних чинних нормативно-правових актів. До неї увійшли представники громадських, творчих та релігійних об’єднань громадян міста.

На першому організаційному засіданні, яке відбулося у той же день, було обрано голову громадської ради (Воробей М.І. – мистецька асоціація Кузнецовська), заступників (Боднара В.Я. - релігійна громада Української Православної церкви – Київський патріархат Свято-Покровська парафія - та Ющука Д.А. – Українське товариство мисливців та рибалок Кузнецовського мисливського колективу №1), секретаря – (Босик В.М. – начальник відділу гуманітарної і внутрішньої політики міськвиконкому, член громадської ради без права голосу), затверджено Регламент громадської ради та Положення про громадську раду, підготовлені ініціативною групою.

Виконавчий комітет Кузнецовської міської ради рішенням від 25.01.2011 року №4 затвердив утворений установчими зборами склад громадської ради та Положення про громадську раду.

Протягом звітного періоду громадська рада працювала відповідно до названих Положення та Регламенту.

Системності нашій роботі надавало розроблення річних планів роботи, які передбачали наступні напрямки : 
- засідання громадської ради один раз у квартал;
- участь у консультаціях з громадськістю, що проводяться у формі публічного громадського обговорення;
- публічні заходи громадської ради;
- забезпечення висвітлення діяльності громадської ради.


Відповідно цих планів рада збиралася на засідання, обговорювала різні питання, як заплановані, так і незаплановані, ухвалювала відповідні рішення. 

Найперше, це були питання, які стосувались регуляторних актів і розгляд яких було ініційовано членами громадської ради Федорчуком М.С. і Стояновським О.Й.:

- про призупинення і перегляд рішення Кузнецовської міської ради від 28.12.2010 р. №25 „Про затвердження матеріалів грошової оцінки земель міста Кузнецовськ” (протокол №2 17.02.2011 р.);

- щодо продажу землі, яка знаходиться у постійному користуванні МПП „Ринок” (протокол №4 31.05.2011р.);

- про звернення Кузнецовської асоціації захисту прав підприємців до депутатів міської ради щодо перегляду максимальних фіксованих ставок податку (протокол №1, 29.03. 2012 р.).

В результаты обговорення були підготовлені відповідні звернення до міського голови та депутатського корпусу міської ради. Таким чином у позитивне вирішення перших двох питань на користь міської громади мав місце і внесок громадської ради, а от на третє питання маємо лише відповідь міського голови, а від депутатів відповіді не надійшло.

Серед незапланованих було питання щодо створення у місті центру реабілітації алко- та наркозалежних мешканців (Рабий Ю.А.). Була створена комісія для вивчення цієї проблеми, перші кроки було зроблено, інформацію доведено до членів ради і ухвалено рішення – продовжити роботу по вивченню можливостей створення такого центру.


Перший рік нашої діяльності виявив необхідність удосконалити організаційні форми роботи громадської ради. Було створено тематичні комісії для того, щоби була можливість оперативно реагувати на запити, які виникають, а члени громадської ради мали змогу більш зацікавлено і ефективно працювати. Таким чином на першому засіданні громадської ради у 2012 році було утворено 4 комісії:

-комісію з соціального захисту і гуманітарної політики (голова комісії –Ілюшина О.О.);
-комісію сприяння реалізації планів соціально-економічного розвитку міста, підприємництва, регуляторної політики (голова комісії – Стояновський О.Й.);
-комісію захисту прав і свобод громадян, законності і правової політики (голова комісії – Гейко Г.Д.);
-комісію з питань житлово-комунального господарства, комунального майна, інфраструктури і благоустрою (голова комісії – Березок О.І.)

В результаті саме комісією захисту прав і свобод громадян, законності і правової політики (Гейко Г.Д., Стояновський О.Й., Грекова Л.І.) було ініційовано розгляд актуальних питань, які не передбачалися у річному плані роботи, але були поставлені на порядок денний самим життям. Це були проблеми міського самоврядування, ювенальної юстиції і ґендерної політики та Закону України "Про засади державної мовної політики”. В результаті обговорення було укладено і направлено відповідним структурам ряд звернень громадської ради. А саме:

- Звернення до міського голови і депутатів міської ради щодо припинення протистояння і конструктивної співпраці (протокол №2 від 21 червня 2012 р.);
- Звернення до Президента України та Верховної Ради з питань ґендерної політики (протокол №3 від 21 червня 2012 р.);
 - Заява до Президента України та голови Верховної Ради щодо прийняття Закону України "Про засади державної мовної політики” (протокол №3 від 21 червня 2012 р.);

Від Адміністрації Президента і профільних депутатських комісій Верховної Ради надійшли інформативні відповіді, зміст яких був доведений до відома членів громадської ради на наступних засіданнях. Щодо місцевого звернення, яке було виголошено на сесії міської ради, оприлюднено в міській газеті "Вісті ” та "Міському радіовіснику” – то результатом була короткотривала відносно конструктивна робота однієї сесії, але замирення у міському самоврядування, як відомо, не відбулося.

В порядку консультації з громадськістю громадська рада взяла участь у обговоренні ряду проектів 
На засіданнях громадської ради було заслухано компетентну інформацію про розроблення стратегічного плану розвитку міста та Статуту міста (17.03.2011р.– начальник відділу з гуманітарних питань та внутрішньої політики міськвиконкому В.М.Босик; 31.05.2011р.- секретар ради І.В.Куц). Ця інформація була взята до відома, і декотрі з членів громадської ради увійшли до складу робочої групи по розробці Статуту міста (Стояновський О.Й., Воробей М.І., Грекова Л.І.); також доводилась до відома інформація про концепцію впровадження системи ISO (системи якості управління виконавчих органів місцевого самоврядування).

У 2012 році на засіданні громадської ради обговорювалась програма протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, поширенню наркоманії в м. Кузнецовськ на 2012-2015 роки за участю старшого інспектора з кадрового забезпечення Кузннецовського МВС Чижа Ю.С., головного спеціаліста управління освіти Мельник Л.С. та головного спеціаліста відділу економіки Барабух І.Р. За результатами обговорення громадська рада надала до проекту програми протидії поширенню наркоманії у місті свої пропозиції.

Крім робочих засідань, громадська рада провела у 2011 році дві зустрічі у центрі дозвілля „Лісова пісня”. Одна і з них – зустріч-знайомство 17 лютого; друга - день громадських організацій 23 листопада. На цій зустрічі ряд громадських організацій зробили презентацію своєї діяльності. Це були асоціація „Надія” (Тарасюк Т.В.), організація молоді первинної профспілкової організації РАЕС (Олещук П.В.), міська дитяча організація „Ольбери” (Ковалець С.В.), станиця Кузнецовськ Пласту – Національної скаутської організації України (Ілюшина О.О.). Результатом презентації стало ближче знайомство громадських організацій, краща поінформованість про діяльність та виникнення пропозицій про наступну спільну співпрацю між ними.

Висвітлення діяльності громадської ради забезпечував секретар громадської ради Босик В.М. Так, на офіційному веб-сайті Кузнецовської міської ради та її виконавчого комітету є розділ „Громадська рада”, який містить досить поширену інформацію: Положення і Регламент, склад ради, оголошення про засідання ради та протоколи їх проведення. Не обминали нас увагою і місцеві медіа та інтернет-ресурси.

В звітний період у громадської ради налагодилась певна комунікація з міською владою. Перше всього – громадська рада має змогу безперешкодно працювати (за потреби) у приміщенні міськради. У наших засіданнях брали участь міський голова С.І.Анощенко, секретар Ради І.В. Куц, голова депутатської комісії з питань регламенту Н.Г.Петрович. Хоча були і прикрі випадки, коли запрошені в якості експертів посадові особи давали згоду взяти участь у розгляді тих чи інших питань, але на засідання громадської ради не з’являлись.

Шановні учасники установчих зборів – представники інститутів громадянського суспільства!

Ми з вами робимо перші кроки на шляху становлення цього самого громадянського суспільства, про яке так багато говорять фахівці, але наші реалії дуже далекі від нього.

Адже відповідно першого пункту Положення про громадську раду при виконавчому комітеті Кузнецовської міської ради ми є постійно діючим колегіальним виборним консультативно-дорадчим органом, утвореним для: 

- забезпечення участі громадян в управлінні державними справами; 

- здійснення громадського контролю за діяльністю органів місцевого самоврядування;
 
- налагодження ефективної взаємодії зазначених органів з громадськістю;
 
- врахування громадської думки під час формування та реалізації державної політики в місті.

Тому перед наступним складом громадської ради стоять відповідальні завдання:

- відчути себе кожному справжнім учасником управління державними справами в місті; 
- вдало здійснити громадський контроль хоча б в одній сфері діяльності органів місцевого самоврядування;
- провести громадську експертизу з актуальних для міської громади питань.

Насамкінець хочу висловити вдячність всім членам громадської ради за небайдужість, за активну участь у наших засіданнях, у підготовці питань. Адже громадська робота – це винятково вияв доброї волі людини. Ви віддаєте свій вільний особистий час на благо громади, не отримуючи не те що подяки, а нерідко навіть очікуваного результату від докладених зусиль. А тому, підводячи підсумок роботи громадської ради за 2011 – 2012 роки, дозвольте побажати усім вам на початку нового року доброго здоров’я, добра і щастя та успіхів у громадській роботі на благо міської громади.




Джерело: kuznetsovsk-rada.gov.ua
Всього коментарів: 7
1
Аламак | 21.02.2013 | 13:51
+ (1) -
Громадська рада це як опозиційний уряд і уряд в екзилі разом взяті.
2
zagrava | 21.02.2013 | 17:29
+ (0) -
Аламак ти для собаязичних пояснюй,що таке "уряд в екзилі".А то ж вони ні бельмес що це за штуковина...От матюкнутись,паштокать-какать вони знають,а наша мова для них це -кібернетика,що ще може сказати то"понімать понімаю,вот беда, разгаварівать не могу!
3
Аламак | 21.02.2013 | 18:15
+ (0) -
Уряд в екзилі, це як уряд України в Канаді. Тобто "ваше ненужное величество".
Опозиційний уряд приблизно те саме.
4
БРАТ | 21.02.2013 | 22:22
+ (-2) -
УРА ГОЛОВУ ЗНЯТО!!! МІСТО СВЯТКУЄ!!
5
Silvestr | 22.02.2013 | 23:14
+ (0) -
А кому це в голову прийшло обрати головою громадської ради Воробей Мирославу- українофобку із Партії регіонів, яка буде плазувати і виконувати всі вказівки своїх вождів???
6
Яніна | 23.02.2013 | 10:03
+ (0) -
"Свадьба в Малиновке"-2013- продовжується
7
zagrava | 23.02.2013 | 13:38
+ (0) -
А пані Тихомирова Таміла яким прицепом мае відношення до мистецтва...Це,як корова і сідло,бегемот і танці...
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1099
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9241

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів