34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Белькевич Тетяна Вікторівна

 

Белькевич Тетяна Вікторівна 

 

Вік: 25 роки

Знак зодіаку: Близнюки

Освіта: Томський політехнічний університет, інженер-хімік

Любить: готувати страви

Не любить: порожні розмови, які забирають багато часу

Найголовніше: життя

Життєвий принцип: розраховувати лише на себе: якщо не я, то хто!

Улюблена страва: беш-бармак


— Пані Тетяно, за освітою ви інженер-хімік. Звідки ж раптом ресторанний бізнес? 
— Так, я закінчила Томський політехнічний університет за спеціальністю інженер-хімік. У 1987 році писала диплом, за розподілом з інституту працювала на Рівненській атомній електростанції. З чоловіком Олексієм ми приїхали до Кузнецовська молодими спеціалістами. У нас нічого не було. Дали однокімнатну квартиру, та й усе. Кухня з коробок, спали на підлозі. Жили на одну зарплату, ледь зводили кінці з кінцями. Це був дуже важкий період. Самі мусили справлятися з труднощами. Батьки від нас були далеко. Та після кількох років роботи на атомній я зрозуміла, що хочу чогось нового, іншого.
— Тобто захотілося працювати на себе, бо робота на РАЕС вже була не до душі?
— Робота, навпаки, подобалась. Просто мене завжди вабить усе нове. Особливо подобається спілкування з людьми. А ще цікаво досягати тих цілей, які ставлю перед собою. Бо коли досягаєш мети, почуваєш себе людиною. Знаєте, як у дитинстві: подобається іграшка й хочеться її мати. Так і тут. Батьки виховали в мені цілеспрямованість, відповідальність, я їм завдячую тим, чого досягла. Вважала, що вже роботу на атомній добре знаю. Тому вирішила спробувати себе ще й у бізнесі. Спочатку поєднувала обидві роботи. Потім стало важче, тому вирішила, що зрештою моє покликання — інше.
— І з чого ж розпочався ваш бізнес?
— Позичила у подруги 200 доларів під 10 відсотків й з цього розкрутила весь бізнес. Це було в 1993 році. Почала з маленького продуктового кіоску. Ми возили товар з Польщі, Москви, як і багато хто у той час. На стареньких "жигулях” сама їздила до Польщі. Чоловік мене не пускав, бо машина була в аварійному стані, але я, цього не розуміючи, їхала в далеку дорогу. У нас усе виходило, може, сам Бог нам допомагав. Кіоски з часом розрослися у мережу продуктових магазинів.
— Ваш чоловік Олексій у той час ще працював на атомній?
— Олексій за освітою — фізик-ядерник. Спочатку, коли починався бізнес, він поєднував роботу на станції й допомагав мені. Та зрештою настав момент, коли мені стало важко без чоловічого плеча справлятися з усіма справами, тож я йому поставила умову: "Або я, або твоя робота на атомній станції”. Зрозуміло, що він обрав мене.

Коли ми спілкуємося з пані Тетяною, до нас заходить і пан Олексій. Не втрималась, щоб не запитати:
— Чому ви все ж таки вирішили підтримати бізнес дружини?
— Відверто кажучи, мені було шкода на неї дивитися — вона дуже багато й тяжко працювала.
— У 2000 році ви відкрили дитяче кафе "Казочка”. У кого виникла така ідея?
— Коли міським головою Кузнецовська була Світлана Арістова, вона запропонувала таку ідею: відкрити у нашому місті дитяче кафе. Ми з чоловіком підтримали її і втілили у життя.
— І на цьому не зупинилися…
— Уже після відкриття "Казочки” виникла ще одна ідея — відкрити гриль-кафе "Сосновий бір”, де збиралися б сім’ї з дітьми. У майбутньому реконструюємо заклад повністю для сімейного відпочинку.
— Але ж це шлях не з легких!
— Авжеж, не просто вести такий бізнес. Бо немає спокою ні вдень, ні вночі. Нас у будь-який час можуть викликати на роботу, та й сама робота забирає чимало часу. Тобто можуть й о третій ночі підняти. Немає нормального нормованого робочого дня. Та й сил, енергії чимало забирає. Бо ж це постійна робота з чималою кількістю працівників. Але разом з тим ця справа нам до душі.
— Нині ви ще й допомагаєте безробітним працевлаштуватися...
— Ми дуже раді, що беремо на роботу безробітних людей. Директор Кузнецовського міського центру зайнятості Людмила Самохіна, з якою тісно співпрацюємо, нам допомагає. Приємно працювати з людьми, які вже знають, чого вони хочуть від роботи й розуміють, які до них вимоги та які умови праці. Тобто, все дуже добре виходить.
— Чула від ваших клієнтів, що кожен працівник відповідально ставиться до роботи. Як підбираєте персонал?
 — Без фахівців не було б успішного бізнесу. Ми цінуємо, коли людина — вправний виконавець, добропорядна, чистоти дотримується — у всіх розуміннях цього слова, тобто говорю про охайність зовнішню й чистоту душі. Були й  такі працівники, які працювали поруч з нами від самого початку: Галина Іванова, Кузьма Тарасюк. 
— Як вам вдається втримати й залучити клієнтів?
— Насамперед, я вчу своїх працівників такому правилу: "Якщо прийшла людина без настрою, вона обов’язково має піти у доброму гуморі”. У когось особисті неприємності, хтось посварився з близькими вдома, в іншого — проблеми на роботі, але найголовніше завдання мого працівника — зробити так, щоби людина пішла з настроєм, сказавши "дякую”. Якщо залишив чайові, то це вже плюс. Коли клієнт хоче порозмовляти, треба приділити йому тих кілька хвилин. Чемно вислухати, щоб людині, яка завітала в кафе, стало легше на душі. Якщо ж клієнт піде без настрою, це означає, що персонал не спрацював, і це вже погано. Оце найголовніша вимога, яка у мене до колективу.
— За яким принципом ви формували меню для кафе?
— Сама уявляю, що приходжу поїсти — і що би я тоді хотіла скуштувати. Приміром, таку-от страву. Й одразу ж починаю думати, чи замовила б її за такі гроші. Тобто повністю все це пропускаю через себе. Дітлахи полюбляють у нас їсти морозиво. Кожен знайде щось до смаку.
— Кажуть, межі досконалості немає. На вашу думку, чого ще не вистачає вашому закладу?
— Дуже хочу, щоб тут був ще й дитячий майданчик. Щоб батьки могли собі спокійно відпочивати, а діти — бавитися на здоров’я. Хочу досконалості.
— Мабуть, на сім’ю у вас залишається зовсім мало часу і сил?
 — Кожну вільну хвилину намагаємося проводити разом, спільно. Синові Віктору вже 21 рік. Поступив до торговельного-економічного університету. Дивлячись на батьків, він почав жити нашими ідеями, планами. Коли починався бізнес, Віктору було лише два рочки. Я його залишала у подруги, потім до батьків у Казахстан довелося відправити. Він там побув п’ять місяців. За цей час нам вдалося закласти фундамент нашої справи. Потім забрала у садок. А донька у нас — Машенька, їй уже дев’ять років. З нею намагаюся проводити якнайбільше часу. Перша дитина навчила тому, що не можна залишати дітей самих, бо потім виникає відчуття, ніби у тебе вкрали дитину, хоча й розумієш, що обставини так склалися. І от тепер намагаюся кожну вільну хвилинку віддати дівчинці. Приміром, їду у відрядження, не бачу її кілька днів. То наступного дня після того, як повертаюся, вже її не веду в садочок, вона вдома зі мною, не можу нею натішитися, як вона бавиться, як спілкується. Й ціную кожну хвилину, кожну мить, коли буваю з дочкою. 
— Як ви любите відпочивати?
— Моє основне хобі — робота. Адже, як вже казала, спочатку це був інтерес, мета. А тепер живемо цим. Можу днями й ночами пропадати на кухні разом із кухарями. Й роблю так не для того, щоб контролювати, а тому що це мені подобається. Взагалі мрію хоч день полежати на дивані та почитати книгу. Люблю читати, щоправда, доводиться це робити вночі. Люблю літературу з психології та книги з кулінарії.
— Пані Тетяно, вже як досвідчений підприємець-практик, що порадите початківцям?
— Нині дуже важко розпочинати свою справу. Я просто співчуваю молодим. Зараз велика конкуренція. Кредити треба віддавати. А порада моя така: треба вірити у себе, ставити перед собою мету й прагнути її досягти. Треба добре розуміти, що гроші з неба не падають просто так. А головне — досягти й пізнати те, чого ти не знаєш!

Всього коментарів: 8
1
Кузя | 02.05.2011 | 21:22
+ (3) -
Для бізнес-леді пасувало б більше інтелігентності. А то так собі... на трієчку.
2
Житель Кузнецовська | 02.05.2011 | 23:50
+ (3) -
Для чоловіка (якщо Кузя чоловічого роду) пасувало б більше тактовності. А то так собі... навіть не на трієчку.
3
ТЕТЯНА | 10.05.2011 | 15:09
+ (1) -
Класна тьотка!!! Щеб зарплату давала вчасно та більшу...
4
peta | 22.05.2011 | 13:39
+ (0) -
Маладец дуже добра в душі людина,також працовита
5
Босяк | 30.05.2011 | 17:37
+ (2) -
Непотрібна вона до людей пихата
6
Андрій | 15.06.2011 | 13:50
+ (0) -
Та що тут говорити про хазяйновитість. Напевно у себе в дома коли робить каву чи мак каву то не у пластмасові стаканчики а в гарні горнятка. Де повага до людей де бажання працювати як найкраще і показувати приклад іншим десь поділося((( шкода...
До чого це все, а до того що дівчатка бігають і носять в пласмасових стаканчиках каву, а на питання чому не в горнятку то знизуть плечима. Проведіть хоча б роботу з персоналом для початку.
7
Алехандро | 07.07.2011 | 21:58
+ (1) -
Той хто трамав кафе або працював у цый свері знає, що відвідувачі не шанують старання та майно у таких закладах, а особливо після випитого. І праця та невдячна! Ти кажеш, - "прошу, будь ласка...", а натебе як на прислугу дивляться і ти ніхто. А воно руки після туалету не миє і в унітазі не змиє, а хоче сервісу і щоб всі бігали і заплатити за це копійки. В свій час надивився на таких клієнтів, що корчать з себе культурних і про фуагру знають, а як вип'ють - жах!!!
Так, я теж погоджуюся, що трапляються тормознуті офіціанти і паганий сервіс. Винні ми - відвідувачі, що не навчені культурно відпочивати. Ось у "Околиці" ціни київські, відповідно і контингент інший і стакани з порцеляни, бо дорого і охорона!
Давайте почнемо з себе, з культури своєї, може тоді для нас каву в порцилянових горнятах подаватимуть. І не забуваймо про чайові.
Ви думаєте Белькевич не хоче щоб все було як у Парижі, я впевнений, що хоче. А для кого?
8
Віка | 20.07.2015 | 11:15
+ (0) -
Написано вік - 25 років....Ви з глузду ку-ку
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Цікаві люди міста [31]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1098
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9240

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів