34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Максим Струк

Максим Струк – один з найяскравіших представників сучасної талановитої молоді. Заняття фотографією успішно суміщає з заняттям плаванням та навчанням в Кузнецовській гімназії.


Досягнення:

перше місце в номінації фотографія у літературно-мистецькому конкурсі (в рамках екологічного двомісячника «Зелений паросток майбутнього»);

- перше місце в міському гуманітарному конкурсі «Космічні фантазії»;

- третє місце в національному турі міжнародного дитячого екологічного форуму «Зелена планета» в номінації «Еко - об’єктив» (місто Київ);

- на міжнародному фестивалі юних поетів і прозаїків, митців фото і малюнка, авторської пісні «Рекітське сузір’я» був нагороджений за особливі успіхи у літературно-мистецькій діяльності МАЛіЖ почесною грамотою Героя Козацтва України, почесного академіка, Почесного Президента Володимира Ковалика;

- нагороджений грамотою управління освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, за перемогу у конкурсі фотографій в рамках міського етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». 


- Максиме, розкажи, будь ласка, трохи про свою сім’ю, дитинство. Можливо, згадаєш найяскравіший спогад з дитинства?

- В сім’ї нас четверо: я, тато Саша, мама Світлана та маленький братик Захар, якому зараз 5 років.

В дитинстві я був розбишакою, часто любив побешкетувати. Найяскравіші спогади дитинства - це враження, які залишились після поїздки з сім’єю на море.Менший брат Захар

- Чому ти став займатися фотографією? Що підштовхнуло до цього, і коли саме ти виявив у собі такі здібності?

- Взагалі я захопився фотографією ще в дитинстві, тоді в основному знімав батьків, на старенький колишній фотоапарат «Зеніт». 

А минулого літа, в 2010 році, я їздив на фестиваль журналістики у Львів. Мені надзвичайно сподобалась закарпатська місцевість, яку я під час поїздки дуже багато фотографував, і виявив, що у мене досить таки непогано виходить. До того ж друзям, з якими поділився, також сподобались мої фотографії. 

Після цього почав вдосконалюватись в цьому напрямку.


- Хто навчав тебе майстерності фотографування?  Яким був перший фотоапарат, що опинився в твоїх руках і який перший фотознімок, який ти зробив?

- Я самоучка. Перший мій фотоапарат - той же «Зеніт», а вже опісля почав фотографувати фотоапаратом "Canon a630". 


Один з перших знімків

- Майже кожна твоя фотографія – маленький шедевр, як вдається цього досягнути? Що потрібно робити, щоб кожен фотознімок ставав маленьким шедевром?

- Найголовніше – це момент, який триває не хвилину, не секунду, а долі секунди.- Ти фотографуєш вночі? Розкажи, будь ласка, про те, що називають нічною фотографією.

- Останнім часом фотографую набагато частіше вночі, ніж раніше. Для нічної фотографії потрібна непохитна конструкція для фотоапарата, наприклад штатив. Нічні фотографії по-своєму цікаві та оригінальні. Дуже люблю фотографувати вночі морський шторм, але, на жаль, прикладів таких моїх фотографій немає.

Також за допомогою додаткового освітлення люблю фотографувати людей на фоні нашого нічного міста.- Якби тобі запропонували взяти участь у такому проекті, а саме: надати 5 робіт на тему «Пам'ятки нашого міста», які саме місця ти обрав би і чому?

1) Пляж на кінці міста, біля Старої Рафалівки.
2) Наш міст через річку Стир при заході сонця.
3) Головний собор з боку котеджів.
4) Центр міста, з висоти пташиного польоту.
5) Нашу нічну станцію з повнолунням.


- Т и використовуєш в своїй роботі досвід і роботи інших фотографів? Які фотографи подобаються? Можливо, є кумири, на яких хочеться рівнятись?

- Ні, на жаль, немає. Є тільки хороші знайомі, з якими ділюсь нюансами фотографування.

- Максиме, порадь, будь ласка, нашим читачам хороший "сімейний" фотоапарат для повсякденного життя.

- Фотоаппарат Canon EOS 550D 18-55 IS Kit Black.

- Як піймати в природі той потрібний момент, щоб фотографія стала особливою?

- Пейзажна фотографія не потребує цього. Найголовніше вибрати вдалий ракурс та внести в крадр все потрібне та намагатися не захопити зайвого.


- Зараз ти часто проводиш фотосесії, а бувають абсолютно невдалі фотосесії? Якщо так, то з якої причини, на твою думку? І чи бувало так, що замовнику не сподобався кінцевий результат твоєї роботи?

- Ні, поки що такого, щоб комусь не сподобався результат зйомки, не було. Сподіваюсь, що й надалі не трапиться.

- А чи потрапляв ти коли-небудь в екстремальну ситуацію під час зйомок?

- Була неприємна ситуація, коли під час зйомок на нашій недобудованій будівлі в центрі міста впала неповнолітня дитина з третього поверху у стані алкогольного сп’яніння. Але, слава богу, що все обійшлося подряпинами та синцями. 

 

- Чи доводилось приймати участь у фотовиставках, конкурсах фотографій? Які були результати участі?

- Так, я приймав участь в декількох масштабних конкурсах. Був учасником літературно-мистецького конкурсу (в рамках екологічного двомісячника «Зелений паросток майбутнього»), в якому зайняв перше місце в номінації фотографія. 

Міський, заочний, гуманітарний, конкурс «Космічні фантазії» - перше місце. Після перемоги моя робота пішла на рівненський відбір, де зайняла також перше місце, за яке мені дали путівку в Артек.

Також здобув третє місце в національному турі міжнародного, дитячого, екологічного форуму «Зелена планета» в номінації «Еко - об’єктив» в місті Києві.


На міжнародному фестивалі юних поетів і прозаїків, митців фото і малюнка, авторської пісні «Рекітське сузір’я» був нагороджений за особливі успіхи у літературно-мистецькій діяльності МАЛіЖ почесною грамотою Героя Козацтва України, почесного академіка, Почесного Президента Володимира Ковалика.

Видана грамота управлінням освіти виконавчого комітету Кузнецовської міської ради за перемогу у конкурсі фотографій в рамках міського етапу Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я». 

- Де ти більше полюбляєш знімати – в студії, приміщенні чи поза їх межами?

- Найбільше мені подобається знімати на вулиці, адже там набагато більше можливостей для цікавої зйомки, ніж в студії та приміщенні.- Як щодо кольору: ти більше любиш кольорові чи чорно-білі фотографії?

- Чорно-білі фотографії роблю, коли є невпевненість в кольорах або коли це відповідає тематиці фотографії. Кожна фотографія в залежності від кольорів може передавати свій настрій, емоції та почуття.- А чи є у тебе якась зйомка мрії? Тобто якась задумка, яку ти поки що не можеш втілити, але дуже хочеш?

- Фотосесія в стилі мафії. В темному задимленому від цигарок приміщенні. Також хотілось би відзняти нічний, морський шторм. 

- А як ти почав знімати весілля?

- Це трапилось випадково. Мені запропонували, я не відмовився. Після першої вдалої зйомки не зупинився.
- Ти вже зробив не одну сотню знімків, а чи є серед них ті, якими ти пишаєшся? Якщо так, то розкажи про них, будь ласка.

- В ці фото я вклав багато терпіння та уваги. Вони були зняті не випадково.

- Що (хто) тебе надихає?

- Ніколи не замислювався над цим. Але я думаю, що це власне бажання фотографувати та вдосконалювати свої вміння.

- Фотографуючи, більше імпровізуєш, чи все ж таки дотримуєшся або заздалегідь підготовленого плану зйомки?

- Думаю, що більше імпровізую. 

- Як сприймаєш критику на свою адресу?

- Позитивно. Конструктивна критика ніколи не заважає.


- Фотографи - люди творчі і, як наслідок, частенько неорганізовані. Наскільки вдало у тебе, виходить, організувати свій день і свій час? Суміщати фотографію з заняттям плаванням та навчанням у гімназії?

- Не завжди вдало виходить суміщати навчання та мої захоплення, однак я стараюсь встигати все. Але на перший план ставлю навчання.

- Як творча особистість, ти проявляєш себе в різних напрямках, а чи вистачає часу на родину, друзів, близьких?

- Завжди намагаюсь залишити час на родину, друзів та близьких.- Чого ти боїшся найбільше в житті?

- Вибрати невірний шлях у житті.


- Дякую за цікаву розмову, за те, що ти так детально відповів на всі наші запитання. 

І, наостанок, буквально декілька порад для тих, хто лише починає цікавитись фотографією. 

Що б ти побажав їм робити, а чого уникати?

- Скажу одразу: на мою думку, навчитися мистецтву фотографії не можна. Так, як не можна стати генієм, як не можна стати талановитим – якщо ви з цим не народилися, значить, це просто не ваша доля.

Проте одразу ж додам: навчитися фотографувати хоча б краще оточуючих реально – тоді можна навіть фотографії з гордістю показувати друзям чи рідним, скромно заявляючи, що "так зуміє кожен”. Для цього достатньо мати багаж самокритики, непогані аналітичні здібності і вміння слухати і приймати чуже авторитетну думку. А рекомендації завжди залишаться загальними.


Як навчитися фотографувати?

Навчіться спостерігати. Саме навчіться, бо без цього всі наступні настанови втрачають сенс. Не ходіть по вулиці, тупо втупившись перед собою – очима по сторонам, помічайте все цікаве і незвичайне. Пам’ятайте, що одним з основних інструментів фотографа є контраст: кольори, форми, співвідношення або вирази.

Змиріться з тим, що знімати ви не вмієте. Якщо ви тільки починаєте знімати, але вже багато ваших фотографії здаються вам геніальними, значить, ви не дуже самокритичні (є варіант, що ви, дійсно, геній – проте ймовірність дуже мала, та й більшість геніїв знімають приголомшливі кадри не частіше, ніж один з тисячі, а по-справжньому геніальні – з мільйона). Навчіться критикувати себе, шукати недоліки в кадрах та їх викорінювати, знаходити гідності і залишати їх собі на замітку з метою подальшого впровадження у виробництво шедеврів. Чисто психологічно така позиція задасть вам нижню планку, від якої шлях один – вгору.


Навчіться компонувати кадр. Ви напевно читали поради для початківців фотографів від Kodak – тому намагайтеся застосовувати ці найбільш загальні прийоми на практиці:- будуйте композицію правильно, уникайте дисбалансу між частинами фото, не допускайте переважування однієї його частини (наприклад, не рекомендується знімати двох людей крупним планом, зміщуючи їх обох в один бік від центру, а навпаки, розташовувати центр кадру приблизно між ними)- застосовуйте "правило золотого перетину” (кадр ділиться на три рівні частини по вертикалі і горизонталі, на перетині умовних ліній розташовуються ключові елементи кадру). 

Пам’ятайте, що центральний об’єкт кадру завжди статичний – для динамізму завжди уникайте розташування горизонту по умовній лінії, що ділить кадр надвоє (так, якщо знімаєте захід сонця над водою і хочете акцентувати красиве небо, дайте 2/3 неба, 1/3 води, якщо ж вас більше цікавить відображення, то навпаки). Врахуйте, що навіть статичний кадр (наприклад, захід) все одно має динамізм: людський погляд рухається по ньому, починаючи з центру композиції до периферії – напрямком руху керує фотограф.


Будуйте кадр з використанням простих геометричних фігур, помітних оку: трикутника, квадрата, кола та інших, які утворені з об’єктів зйомки.

Вчіться дивитися не тільки на об’єкт зйомки, але і на фон і, особливо, на краї кадру і відразу при зйомці видаляйте відволікаючі погляд деталі – потім буде легше редагувати.

Шукайте цікаві кадри і ракурси, намагайтеся нівелювати недоліки. Можна як завгодно довго читати, як знімати портрет, але при цьому завжди знімати людину з великими вухами в анфас, від чого його "антени” будуть видні здалеку.

Відмовтеся від плівки. Що б не говорили оточуючі, починайте знімати з використання цифрового фотоапарата. Так ви витратите набагато менше грошей і будете бачити результат відразу, а можливостей для аналізу і пошуку недоліків буде більше.

Забудьте про застарілі поради. Найчастіше новачків буквально до виникнення комплексів доводить порада "не можна знімати проти сонця”. Це неправда. Якщо б було не можна, не виходили б портрети на фоні заходу.

Не вірте дурницям з форумів. Більшість дописувачів форумів – співробітники ІТ-відділів різних компаній і нудьгуючі офісні службовці, які шукають розваги або спілкування, талановитих фотографів там дуже мало – вони займаються не повзання по форумах, а фотозйомкою. Знайти гідного співрозмовника, який може чомусь навчити, там практично неможливо.


Забудьте казку про те, що, купивши хороший фотоапарат, ви почнете добре знімати. Це настільки далеко від реальності, що навіть маркетологів звинуватити у поширенні цього міфу важко. Врахуйте, що якщо збираєтеся захоплюватися фотографією дуже довго, вам доведеться змінити не один фотоапарат (у середніх моделях ресурс, як правило, розрахований на 20-30 тис. спрацьовувань затвора, в більш дешевих частіше підводить електроніка), купуйте що-небудь простіше й більш універсальне – тоді згодом легше буде зрозуміти, що вам, дійсно, потрібно.

Самовдосконалюйтеся. Якщо ви чогось навчилися, і відпрацьовуєте це на практиці, не зупиняйтеся на досягнутому – йдіть вперед.

Для того, щоб зрозуміти як навчитися правильно фотографувати, не важливо чи ви робите фото для домашнього альбому, чи професійну фотосесію, потрібно знати, що є три рівня майстерності в фотомистецтві.

Удачі і гарних знімків!


Подивитись більше фотографій 

Зв'язатись з Максимом

Всього коментарів: 83
1 2 3 4 »
1
кіця | 25.01.2012 | 01:04
+ (1) -
красава брат!
2
Струк Максим | 25.01.2012 | 02:22
+ (0) -
ну спасибо!
3
45678 | 25.01.2012 | 02:35
+ (1) -
Змиріться з тим, що знімати ви не вмієте.

шо за ??
4
Струк Максим | 25.01.2012 | 02:47
+ (0) -
Прочитай далі!
5
I.P | 25.01.2012 | 03:18
+ (0) -
Красава Макс)
6
Андрій | 25.01.2012 | 09:41
+ (0) -
Гарні відповіді Макс!
7
alex | 25.01.2012 | 11:50
+ (7) -
Хлопчик який виріс на лайках у ВК(вконтакті). Роботи всі брєдові(це ще м"ягко сказано), а сам рахує, що гуру фото. Якщо ти так не рахуєш, то викін свої фото на любий фото сайт, наприклад майвед. Да тебе там за такі роботи з гавном змішають (хоть відкриють тобі очі, але серівно не думаю , що ти перестанеш після того вважати себе і далі крутим фотографом). Як на мене, все чому ти поки що навчився, то це тільки клацати на кнопку (вчора купив фотік, а сьогодні вже фотограф. Тобі не здається це смішним?). Останнім часом, коли "зєркалкі" стали доступнішими, всі в кого вони є автоматично стають фотографами)))
P.S. Все це сказано не з ціллю тебе принизити,а просто відкрити тобі очі.Так що, без обід.(Потенціал в тебе є, але ти його поки що використовуєш не по призначенню, ти більше піариш себе, ніж придаєш увазі своїм роботам)
P.P.S. Звичайно ж після мого поста всі твої фани начнуть писати "не слухай його". А ти задумайся, хто вони такі і що в цьому розуміють.(Тільки не пиши мені "а хто ти такий і що в цьому розумієш))))"
8
Іра | 25.01.2012 | 11:55
+ (0) -
Да, крутий фотограф))) Шкіра у людей або жовта або зеленувата(Шрек-стайл).
9
alexУ | 25.01.2012 | 12:01
+ (1) -
Я ні разу не фанатка Макса, але його фотографії мені дуже подобаються.

А ви подумайте, що головне - коли роботи подобаються сотням людей чи коли їх позитивно оцінюють лише один-два фотографи?

А ваше повідомлення виглядає як звичайна заздість конкурента-фотографа.

Все це сказано не з ціллю вас принизити, а просто відкрити вам очі. Так що, без обід. smile
Юрас | 25.01.2012 | 12:24
+ (1) -
полностью согласен с мыслей Алекса.
Фотографии хорошие, спору нет - НО, зачем уже вот эти слова
"Навчитися мистецтву фотографії неможливо"
ты что, думаешь что такой невьебенный фотограф?
ты просто пацаненок с завышенной самооценкой, ты думаешь что можешь все, но это не так)
с теперешней техникой - такие фотографии как у тебя может сделать каждый)
прислушайся к моим словам...
Іра | 25.01.2012 | 12:47
+ (0) -
О ДА!
Максим Струк | 25.01.2012 | 12:47
+ (0) -
Смешно!
"Грамнотный критик"
Юрас | 25.01.2012 | 12:50
+ (0) -
смешно слышать это от тебя, у тебя все посты на странице гаммы заполнены ошибками:D
Максим, ты где то увидел ошибку в моей предыдущем посте?
Максим Струк | 25.01.2012 | 12:53
+ (1) -
"с теперешней техникой"
Юрас | 25.01.2012 | 13:28
+ (-1) -
ну и де тут ошибка!?
теперешняя техника, вбей в инет или спроси у родителей
Саша | 25.01.2012 | 13:51
+ (0) -
Чи є в нашому місті ще фотографи достойного рівня, можливо навіть кращі за тебе(на твою думку), якщо є такі, то озвуч будь-ласка їхні фамілії ?
Максим Струк | 25.01.2012 | 13:54
+ (1) -
привильно "современная" знаток..
Максим Струк | 25.01.2012 | 13:55
+ (0) -
Володимир Гребень
Юрас | 25.01.2012 | 13:59
+ (-1) -
ну и про что с тобой говорить?
ты меня будешь еще учить как правильно как не правильно?
пробей в гугле "теперешняя техника"
Саша | 25.01.2012 | 14:01
+ (-1) -
Навіщо ти взяв собі кенон, якщо ти не можеш прибрати синюшність фото?
1-20 21-40 41-60 61-78
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Цікаві люди міста [31]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1013
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9144

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів