34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Микола Ковбасюк

Людина на своєму місці (автор статті - Петро Іванович Комнацький, газета "Вісті" №21 (від 18.05.2012)).

Нещодавно Ковбасюку Миколі Миколайовичу виповнилося 40 років, що є хорошою нагодою не тільки привітати його з ювілеєм, але й розповісти читачам про цю людину, яку ми знаємо нині як директора центру дозвілля "Лісова пісня". А ще мова піде про життєве покликання, яке зазвичай формує цілісну особистість, яка залишається сама собою незалежно від того, що рівно половину життя прожила у часи СРСР, а іншу половину - в незалежній Україні.


Народився герой цієї замальовки у селі Вараш, де й почерпнув від батьків такі риси характеру, як працелюбність, самостійність думки і вперту наполегливість у її відстоюванні. Адже його молоді батьки, незважаючи на усі принади міста, що почало будуватися поруч, коли Миколці був усього рік, не спокусилися на комфорт і досі проживають по вулиці Луговій.

Можливо, саме щоденне спілкування з природою, яка починалася одразу ж за порогом батьківської хати, зазвучало піснею у душі дитини, школяра, студента. Бо вже й у школі й Рівненському інституті інженерів водного господарства Микола не просто співав, але й доспівався до громадської посади голови художньої ради інституту.


Потім було повернення до рідних місць, три роки роботи майстром дільниці №10 УБ РАЕС, а з 1997 року - діяльність на посаді заступника голови профкому управління. І тут трапилися несподівані речі. Ця посада замість того, щоб перетворити Миколу Ковбасюка у профспілкового чиновника, сама була ним перетворена на місце, де у художній самодіяльності розкрилися організаторські та інші таланти нашого героя. Це був час, коли його густий баритон найчастіше звучав на різноманітних заходах, а організація дозвілля будівельників досягла свого апогею.

Осередком культури стала бібліотека УБ РАЕС в приміщенні музичної школи, а душею всієї справи - Микола Ковбасюк та бібліотекарі Леся Журук та Валентина Клець. На дитячих ранках і на вечорах для дорослих виступали вокалісти, вокальні групи і хоровий колектив. Діяли і клуби за інтересами, але пісня стала стрижнем усього і вся. І саме тут сформувався улюблений багатьма ансамбль бандуристок "Берегиня", який і досі радує шанувальників української пісні своїми талантами.

А ті часи згадуються з неодмінною ностальгією, бо зібрати потрібних людей в потрібному місці можна завжди - був би тільки хороший організатор. А ось дати цим людям необхідне фінансування - це вже куди складніше. Але УБ РАЕС давало, аж поки й для нього не настала лиха година. З розвалом управління розвалилась і художня самодіяльність.


Відтак, "минуло все, та не пропало", бо залишились люди і їхнє бажання прикрашати будні чарами мистецтва. Тож, коли у 2010 році за сприяння начальника відділу культури Віри Обруснік у місті з'явилася "Лісова пісня", яку згодом очолив Микола Ковбасюк, справа організації дозвілля кузнецовців стрепенулася і почала набирати обертів. Звісно, в межах відведеного фінансування.

Я не описуватиму роботу цього закладу, відзначу лише головне - він створив чи зібрав під своїм крилом народний хор центру дозвілля і хор духовної музики, чоловічий гурт "Заграва" і жіночну "Берегиню". Тож маємо черговий приклад того, що кадри вирішують усе. Особливо, талановиті кадри, а тим більше - молодої генерації. Так, для прикладу, Леся Журук і досі активно займається тут своїм гумористичним жанром, а її донька Ірина - це й штатний працівник центру, і одна з "берегинь" бандуристок. Донька головної "берегині" Людмили Петрик (Белелі) - теж професійний музикант і частий учасник заходів у "Лісовій пісні". І чи не завдяки можливості займатися улюбленою справою ансамбль бандуристок нещодавно прославив наше місто, посівши друге місце у першому Всеукраїнському незалежному фестивалі-конкурсі бандуристів у м.Одеса? Перше місце там вибороли професіонали, які працюють в консерваторії.


Відтак, успіх нашого колективу - це ще й успіх центру дозвілля та його керівника. І, як на те, нещодавно солістка центру Зоряна Левкова на львівському кастингу потрапила у число учасників київського кастингу телешоу "Х-фактор". Тож цей матеріал по праву прикрашений фотознімком, де вона поруч з М.Ковбасюком, який супроводжував кузнецовських претендентів до Львова.


А крапку у цій розповіді поставимо найгарнішу і до названих у ній двох матерів, які пишаються, що їхні доньки пішли по їхніх же творчих слідах, долучимо й Миколу Миколайовича. Його донька Наталія, котра п'ять років співала у хорі Старорафалівської церкви, минулоріч поступила у той же рівненський ВУЗ, який закінчив він сам. І тільки він може знати, що поведе донечку в майбутньому - інженерія чи українська пісня. Але коли він говорить про свою Наталку, усмішка на його устах - щаслива.

Всього коментарів: 8
1
білий | 23.05.2012 | 15:10
+ (0) -
Чудова людина і прекрасний організатор!
2
Добродійка | 26.06.2012 | 17:48
+ (2) -
хороша людина!
3
akapella | 27.06.2012 | 16:19
+ (2) -
А мені здається, що безхарактерний баламут, шумлівлість якого компенсує відсутність принципів.Не мужик - так кінь з яй...ми. Хоча в якості тамади або організатора запалювати може
4
ДОБРОДІЙ | 24.01.2013 | 13:28
+ (0) -
НІЧОГО ХОРОШОГО В НЬОГО НЕ ПОБАЧИЛИ,ЗА ЧАС РОБОТИ В УБ РАЕС
5
незнайомка | 19.04.2013 | 01:31
+ (0) -
Дуже хороша людина, яку поважають всі хто з ним знайомий....
6
Петр.Сухов | 05.04.2015 | 14:34
+ (0) -
голубий
7
Сум | 13.02.2016 | 23:01
+ (0) -
Микола, а ти впевнений, що є цікавим і маєш займати це місце?. Колись про тебе можна було так сказати, а за що зараз тебе похвалити? Розкажи, якщо я чогось не знаю.
8
Культура | 11.01.2017 | 13:11
+ (0) -
Нічого доброго про цього пана не можу сказати,Баламут і шулер,наперсточник.В роботі нічого не розуміється ,,ТАМАДА ,ото воно ,а до культури і близько не можна підпускати,Завал культури ,то це він.!!!!
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Цікаві люди міста [31]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1100
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9243

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів