34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Олександр Журба

У бізнес його привели життєві обставини.

Закінчивши Київський державний інститут іноземних мов, починав працювати вчителем англійської мови у Полицькій школі, потім - посада директора Кузнецовського Будинку дитячої та юнацької творчості, далі - комерційний директор фірми „Імбекс", перекладацька діяльність.

З 1997 року - приватний підприємець, власник мережі магазинів „Нектар".

Це те, що стосується кар'єри.

Щодо характеристики пана Олександра як непересічної особистості, то він надає перевагу фільмам у стилі „екш"; полюбляє слухати музику і пісні „Рink Floid", „The Beatles", надає перевагу творчості В.Висоцького, Джо Кокера, Мет Хедс і подібне.

Одним з основних правил життя є переконання: „Поводься з людьми так, як хотів би, щоб поводилися з тобою".- Олександре, Олександровичу, у Вас досить багатогранна кар'єра. Чому ж вирішили змінити освіту та підприємництво?

- Я й досі жалію, що змінив сферу діяльності. Але час був не той. Звичайно, першопричиною такої зміни стала оплата праці. Потрібно було сім'ю забезпечувати на належному рівні. Вам же відомо, які заробітні плати у вчителів. Дуже подобалося працювати у місцевому Будинку творчості. Адже у ньому керівники гуртків і їх вихованці займаються саме творчою роботою. Специфіка закладу дозволяє не бути обмеженим якимись умовними рамками.

- Можливо поділитеся спогадами, пов'язаними з минулими місцями роботи? Переконана, що їх у Вас вистачає.


- Якщо згадати мою вчительську діяльність, то пригадався випадок, пов'язаний з одним із моїх учнів. Він погано вмів читати, а після моїх уроків навчився читати на англійській мові. Щоправда, після мого переходу він перестав займатися іноземною мовою. Але перспективи були.

Будучи директором Будинку дитячої та юнацької творчості, мені запам'яталася поїздка місцевої організації „Пласт" до Польщі на Всесвітній зліт скаутів. Програма була досить різноманітна. Ми зустрічалися з Папою Римським, їздили туристичними турами по країні.

Взагалі кожен день відзначався яскравістю, енергійністю і неповторністю.- Як починалася Ваша підприємницька діяльність у місті?

- Вирішив розпочати власну справу наприкінці 90-их років. На той час місцева влада позитивно ставилася до подібної ініціативи громадян. Окрему подяку хотілося б висловити тодішньому міському голові Світлані АРІСТОВІЙ. Вона не просто дозволила цьому напрямку розвиватися у Кузнецовську, а надала можливість працювати. Також належну увагу приділив цьому і тодішній генеральний директор ВП „Рівненська АЕС" Володимир КОРОВКІН.

З 2002 року я почав працювати безпосередньо над проектом мережі продуктових магазинів „Нектар".

- Хочеться зачепити тему так званого рекету. Ви особисто під час ведення власного бізнесу стикалися з цією проблемою?

- У Кузнецовську ця біда малих підприємців обійшла. Напевне, міліція працювала на належному рівні. (Сміється).

Щоправда, пригадався випадок, який мав місце років 3-4 тому... Але тоді місцеві підприємці (Ординат, Поляк, Бєлькевич, Дейнека та ін.) об'єдналися і звернулися за допомогою до голови Рівненської обласної адміністрації Миколи СОРОКИ, а також до міського голови Степана ЖДАНЮКА. Нас там підтримали.

Певне занепокоєння сьогодні викликає кримінальна ситуація у місті, але, порівняно з минулими роками, зараз у Кузнецовську принаймні вже можна спокійно ходити.

- У чому проявляються проблеми малого і середнього бізнесу на місцевому рівні?

- Насамперед в тому, що бізнес відділений від влади. Відсутня структурна співпраця обох сторін. У Кузнецовську основним наповнювачем місцевого бюджету є РАЕС. На підприємців же звертають недостатню увагу. Наприклад, відсутній єдиний стратегічний план розвитку міста, який би включав підприємців, як одну із галузей діяльності.

Не можна звичайно стверджувати, що у місті взагалі нічого не робиться у цьому плані. Наприклад, Кузнецовський міський центр зайнятості працює з нами, заступник міського голови, начальник управління економіки Ярослав Басюк останнім часом намагається збирати різні семінари... Але цього недостатньо для налагодження належної співпраці.

- Проблем вистачає. Але давайте ще поговоримо про Вас як особистість. З нашої розмови зрозуміла, що Ви людина творча. Переконана, що маєте якесь улюблене заняття чи захоплення.

- Я колекціоную гасові лампи. Маю чудову колекцію, якою не соромно похвалитися. Подорожуючи, завжди намагаюся привезти новий експонат для поповнення свого зібрання.

Почалося усе із купівлі старої гасової лампи у м.Рівному. Я її відремонтував. З тих пір ця ідея мене захопила.

Наразі у моїй колекції нараховується більше 70-ти різноманітних експонатів.

- А де полюбляєте відпочивати і якому виду відпочинку надаєте перевагу?

- Надаю перевагу активному відпочинку з родиною. Здебільшого подорожуємо по Польщі, Угорщині, Чехії, Іспанії. Розумію, що подібні тури відрізняються такою собі обов'язковістю (наперед заплановані маршрутно-екскурсійні шляхи), але мені це подобається. А ще люблю подорожувати в транспорті: автомобіль, автобус, потяг тощо.

- Дякую, Олександре Олександровичу, за розмову.

А ще приватний підприємець Олександр ЖУРБА постійно займається спонсорською діяльністю. Не любить цього афішувати, адже переконаний, що подібні речі не потребують реклами. Колектив його магазинів відзначається чемністю і вічливістю по відношенню не тільки один до одного, а й до клієнтів в першу чергу.


Лариса ЯРОШИК, КР №16

Всього коментарів: 17
1
Buhgalter | 23.06.2011 | 12:53
+ (0) -
гарна віруюча людина, шкода що таких мало в політиці
2
Лариса | 23.06.2011 | 23:21
+ (2) -
Ну, дуже вже із бізнесом гарно вийшло: І рекета не було. і хабарів Арістовій не носив. і із податковою (Біруком) проблем не було, і з пожежниками, і із СЕС. і як як по маслу і просто так ?????
3
Buhgalter | 24.06.2011 | 11:43
+ (0) -
І рекета не було. і хабарів Арістовій не носив. і із податковою (Біруком) проблем не було, і з пожежниками, і із СЕС -
а куди ж без цього, ми зараз повертаємось до 90-х років, тільки в іншій формі.
4
Надя | 24.06.2011 | 15:50
+ (0) -
Сан Санич чудова людина - в його магазинах завжди порядок і ввічливі продавці. Шкода, що він в політику не йде - думаю, він міг би бути корисним нашому місту.
5
Дред | 25.06.2011 | 00:29
+ (0) -
Тому й не йде, що порядна людина. Горе нам що обираємо партії а не особистості.
6
українець | 25.06.2011 | 08:27
+ (2) -
Чому ж? В політику йшов від "Сильної України" - Тігіпка. Але не пройшов. Пройшла Сич Т. Б., яка була першою в списку. Підприємці йдуть в політику тоді коли треба захистити або примножити свій бізнес.
7
einhell | 25.06.2011 | 08:33
+ (-1) -
Класний Чувак!!!!!
8
вася | 25.06.2011 | 15:16
+ (1) -
Дволікій человек,ходить в церкву щоб грыхи замалювати!
natsionalist | 28.08.2011 | 19:15
+ (0) -
вася, а ти якщо не ходиш, то рахуєш себе безгрішним?
9
Скептик | 26.06.2011 | 20:50
+ (0) -
І нащо на людину гидоту писати??? Кожна людина ходить до церкви щоб гріхи замолити бо всі грішні! Якщо люди успішна, вона викликає море заздрощів!!!
Сриберко | 27.06.2011 | 17:26
+ (2) -
Так, Журба йшов у депутати від партії "Сильна Україна" - Тигіпка. Дуже дивує те, що гарний зараз підприємець, колишній вчитель п.Журба, звичайно із вищою освітою, міг йти від партії Тигіпка , страшного регіонала, який був керівником штабу Януковича у 2004 р, потім втік на 4роки, боячись арешту від помаранчевої влади, а як при Юльці став пропадати його бізнес виліз у політику і зразу технічним кандидатом Януковича на президентських виборах.
Від партії Тигіпка не йшли в міську раду добрі українці, а ті хто тільки думає за успіх свого бізнесу, тобто добробут тільки своєї сім"ї..
І ще дивує те, як вчитель із вищою освітою, а зараз успішний підприємець. допомагав будувати а зараз є прихожанином російської кирилової церкви???
LIER | 15.12.2011 | 01:02
+ (0) -
як на мене п.Журба - чудова людина, толковий менеджер, не кожен може так розкрутитися, і не треба обливати брудом людину тільки за те, що вона зуміла себе реалізувати. Він завжди на передових у всіх благодійних акціях, і не акцентує на цьому увагу, він скоріше меценат, а не спонсор. щодо політики, то дійсно не вистачає там таких людей, доводилось з ним спілкуватись, в нього є дійсно цікаві "проекти", він готовий працювати і разом вирішувати проблеми міста.
LIER | 15.12.2011 | 01:03
+ (-1) -
пані Сриберко, на рахунок прихожанства, то Ви, як вже досвідчений політик, не повинні сварити і роз'єднувати народ в питаннях віри, а навпаки гуртувати, хіба так важливо в яку церкву він ходить??? головне в тому, що він туди ходить і не тільки ходить, а як і справжній християнин допомагає, в мене є навіть інформація про те, що він купив гарну ікону в Єрусилимі і подарував церкві, ніхто не заважає Вам зробити те саме для української церкви....
БОС | 18.02.2012 | 04:10
+ (0) -
А где можно больше узнать о нем?
агент | 18.02.2012 | 04:13
+ (0) -
журба очень подлый и отвратительный человек, кто имел с ним дело тот знает
С.П. | 20.02.2012 | 12:57
+ (0) -
Я знаю Журбу, як порядну і добру людину. А зайдіть в "Нектар", кращого обслуговування, як в цьому магазині, немає ніде. І товар завжди свіжій. Як би всі відносились до своєї роботи, так як О.О., було б в місті більше порядку. Я його підтримую!
ser | 20.02.2012 | 14:27
+ (0) -
Что то в статье я не вижу ни слово благодарности своему первому директору по бизнесу, Жуковскому А.? Да потому что он с ним поступил чисто по местному, по свински. Про рекет - ну это ты вообще тут анекдот написал. Наверно для тех , кто ещё тогда не родился.
„Поводься з людьми так, як хотів би, щоб поводилися з тобою". - вот это правильно!!!!Для него люди быдло, вот по этому с ним мало кто нормально и поводиться. И агент правильно написал "журба очень подлый и отвратительный человек, кто имел с ним дело тот знает".
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Цікаві люди міста [31]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1118
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9268

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів