34400.net
Кузнецовськ/Вараш - Новини без цензури

Жданюк Степан Іванович

Жданюк Степан Іванович народився 15 грудня 1956 року в смт Степань Сарненського району Рівненської області.

 

Одружений, має трьох доньок.

 

Освіта вища, закінчив Рівненський текстильний технікум та Тернопільську академію народного господарства за спеціальністю «адміністративний менеджмент» (адміністративне управління), здобув кваліфікацію економіста-менеджера.

 

Обіймав різні посади на підприємствах текстильної промисловості.

 

З 1979 по 2002 рік його трудова діяльність була пов'язана з Рівненською атомною електростанцією: працював слюсарем-ремонтником у цеху централізованого ремонту, майстром дільниці з ремонту обертових механізмів реакторного, турбінного та хімічного цехів.

 

У 1996 році був обраний заступником голови профспілкового комітету Рівненської АЕС.

 

У 2002 - 2005 рр. - міський голова м. Кузнецовськ.

 

З 2005 року - заступник голови Рівненської обласної державної адміністрації.

 

Обирався депутатом Кузнецовської міської та Рівненської обласної рад.

 

Член Української народної партії.

 

 

Передвиборча програма  (2010 рік)

кандидата на посаду міського голови м.Кузнецовська Жданюка Степана Івановича 


Моя програма розроблена за допомогою фахівців міста та базується на власному досвіді, здобутому під час роботи на РАЕС, перебування на посадах міського голови, заступника голови облдержадміністрації, начальника відділу обласної комунальної власності та депутата Рівненської обласної ради. Вона не є всеохоплюючою, а лише вказує на ті основні напрямки діяльності міської влади в разі обрання мене міським головою.
Я ж, в разі обрання мене на цю відповідальну посаду, працюватиму на державу, на поліпшення добробуту виборців і робитиму все від мене залежне для вирішення найбільш гострих проблем міста. Я знаю проблеми міста і знаю, як їх вирішувати. Моїм орієнтиром в житті є гасло «НЕ СЛОВОМ, А ДІЛОМ».

1. Розвиток міста 

 

Сфера економіки та зайнятості. Підтримка підприємництва.
Спільно з керівництвом РАЕС, ДП НАЕК «Енергоатом», обласної та районної державної адміністрації на державному рівні буду вирішувати питання про будівництво 5-го енергоблоку РАЕС та продовження ресурсу третього енергоблоку РАЕС. 
Завершу розпочату мною роботу з включення в межі міста села Заболоття з землями сільської ради.
Домагатимуся через суд повернення незавершеної будівлі в центрі міста та незавершеної будівлі пивзаводу до державної власності з подальшим їх продажем на аукціоні ефективному інвестору або ж передачею до міської комунальної власності.
Спільно з власником вирішуватиму питання з залучення інвестора для розміщення виробництва на площах незавершених будівель молокозаводу.
Для збереження нині діючих та створення нових робочих місць створюватиму умови для залучення інвестицій і сприятиму розвитку підприємств і підприємництва, перш за все в сфері виробництва та надання послуг. Це має відбуватися на основі здорової ринкової конкуренції без сваволі чиновників. Створю постійно діючу спеціальну комісію в міській раді із захисту прав підприємців. Забезпечуватиму юридичну підтримку підприємців, таку необхідну для них, після прийняття нового податкового Кодексу. 
Особливу увагу приділятиму створенню нових робочих місць і працевлаштуванню молоді та соціально незахищених верств населення, осіб, які повернулись з місць ув’язнення.


2. Соціальна сфера

 

Важливим напрямком роботи є соціальний захист та допомога найбільш вразливим верствам населення – дітям-сиротам, багатодітним сім’ям, пенсіонерам і, особливо, інвалідам та сім’ям, в яких виховуються діти-інваліди. Для організації реабілітації інвалідів на базі Центру реабілітації домагатимусь передачі його в міську комунальну власність та створення на його базі міського комунального закладу 
Одним з пріоритетних завдань, яке буду вирішувати, це прийняття Закону України «Про особливість територій навколо АЕС», в якому передбачити пільги для населення та суб’єктів господарювання, як плату за ризик проживання та діяльності навколо АЕС.

3. Сфера культури, спорту, дозвілля та обслуговування

 

З метою збереження і подальшого розвитку спорту та культури в місті, а також для збереження робочих місць вважаю за потрібне: 
- не приймати в комунальну власність Палац культури та спорткомплекс РАЕС, одночасно приділяючи більше уваги закладам культури і спорту, які знаходяться в управлінні виконавчого комітету міської ради;
- розпочати будівництво спортивного комплексу; 
- створити в місті бюджетний комунальний заклад « Спорт для всіх», який буде опікуватись всіма спортивними майданчиками міста, та проводитиме спортивні заходи, залучаючи до них широкі верстви населення, в першу чергу дітей та молодь;
- вирішити питання з ДП НАЕК «Енергоатом» щодо відміни оплати за заняття дітей в спортивних секціях спорткомплексу ВП «Рівненська АЕС»; 
- встановити в місті футбольний майданчик зі штучним покриттям;
- відновити існуючі та встановити нові сучасні спортивні майданчики в дворах будинків;
- встановити сучасні вуличні тренажери (антивандальні) на території навчальних закладів міста;
- спорудити сучасний скейт-парк в зручному для дітей місці.
- для організації відпочинку відродити міський пляж. Організувати в літній період роботу рятувальної служби;
- спільно з Володимирецькою райдержадміністрацією забезпечити умови відпочинку на Білому озері.
- проводити роботу з розвитку дозвілля в парковій зоні. Завершити будівництво громадського туалету;
- забезпечити умови для створення в місті альтернативної ТРК «Рівне-Атом» телерадіокомпанії, яка б об’єктивно та на високому рівні висвітлювала життя міста.

4. Сфера освіти та виховання

 

Завершити будівництво школи №6, що зніме проблему із двозмінним навчанням в місті. 
Завершити реконструкцію покрівлі та спортивного майданчика школи №1.
Вирішити проблему з рівномірною наповнюваністю шкіл міста.
Ввести в шкільну програму і передбачити виділення коштів для навчання дітей плаванню в плавбасейні ВП «Рівненська АЕС».
Преміювати педагогів за зайняті учнями призові місця в конкурсах обласного і всеукраїнського рівнів.
За рахунок міського бюджету підвищити заробітну плату педагогічним працівникам дошкільних та позашкільних навчальних закладів, прирівнявши їх до педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів.
Забезпечити підтримку дитячо - юнацької організації «Пласт» та інших організацій, виховання в яких здійснюється на принципах християнської моралі, пошани до батьків, любові до Бога і України. Окрім проведення навчального процесу дитячий садок та школа мають виховати в дитині патріота України, Людину вільну, позбавлену рабської психології, притаманної сучасному суспільству.

5. Охорона здоров‘я

Пріоритетним має стати профілактика захворювань шляхом проведення щеплень та виявлення захворювань на ранній стадії під час обов’язкових медичних оглядів, а також забезпечення оздоровлення та санаторно-курортного лікування, в першу чергу дітей. 
Забезпечити прийняття міською радою медичних програм та передбачити фінансування за такими напрямками: онкологія, туберкульоз, цукровий діабет, СНІД, фенілкетунорія, донорство, гемофілія, профілактика захворювань. Допомогти в придбанні сучасної діагностичної апаратури. 
Сприяти СМСЧ-3 у впровадженні сімейної медицини на території міста. 
Врегулювати питання щодо систематичного забезпеченням медикаментозними препаратами медичних кабінетів в загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах міста.
Завершити спорудження дитячої поліклініки.

6. Охорона довкілля та створення умов для безпечного і якісного проживання

 

З врахуванням заповнення міського сміттєзвалища на 150% та відсутністю відведеної землі для його розширення, залучити інвестора для побудови сміттєпереробного заводу. 
 

Забезпечити ліквідацію стихійних сміттєзвалищ навколо міста та в районі гаражів. Для цього активізувати роботу природоохоронної інспекції, повернувши їй вилучений автомобіль, та встановити контейнери для сміття біля гаражних кооперативів і в місцях масового відпочинку. Запровадити в місті роздільний спосіб збору сміття.
 

Спільно з громадськістю міста, виконавчою владою району, відповідними службами забезпечити збереження Білого озера та навколишньої території в стані придатному для відпочинку. Не допускати її забруднення. Організувати збір та вивезення сміття з навколишньої території. 
 

Прийняти програму та виділяти кошти рибінспекції для боротьби з браконьєрством.
 

За рахунок міського бюджету, через прийняття відповідної програми, допомогти місцевому підрозділу МНС в придбанні сучасного рятувального устаткування.
 

Для посилення контролю за скидами з РАЕС на відповідність їх санітарним нормам ввести в дію незалежну від РАЕС експрес лабораторію для контролю за скидами в річку Стир та на промислові очисні споруди.
 

Демонтувати та перенести в безпечне для людей місце антени стільникового зв‘язку встановлені на гуртожитках та магазинах міста.
 

Домогтися від ДП НАЕК «Енергоатом» та Мінпаливенерго виконання взятих на себе зобов‘язань з добудови каналізаційної насосної станції та очисних споруд в районі молитовного будинку.
Розширити місця для паркування автомобілів в дворах будинків та біля ринків.

7. Сфера житлового забезпечення

 

Для вирішення житлової проблеми працюватиму в таких напрямках: 
- дотримання законності під час розподілу житла;
- виділення земельних ділянок під індивідуальну забудову мешканцям Кузнецовська в прилеглих селах та в селі Заболоття після його включення до складу міста;
- добудова незавершених житлових будинків, в першу чергу будинку, який споруджується за кошти Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву в мікрорайоні Будівельників; 
- виділення коштів з державного бюджету для спорудження житла постраждалим від Чорнобильської катастрофи, ветеранам, учасникам бойових дій в Афганістані та військовослужбовцям звільненим в запас;
- створення житлового кооперативу з числа педагогічних, медичних працівників, працівників бюджетної сфери та багатодітних. За кошти міського бюджету провести відведення земельної ділянки, виготовити проект будинку та підвести до нього загальні комунікації;
- забезпечення права мешканців гуртожитків на приватизацію кімнат, які мають статус малосімейних;
- відновлення дії програми про дольову участь міськвиконкому в придбанні житла для працівників бюджетної сфери;
- створення соціального житла для найбільш вразливих верств населення на базі діючих гуртожитків;

8. Сфера законності та правопорядку

 

Для захисту мешканців міста забезпечуватиму постійний і дієвий контроль за додержанням Конституції та законів України. В місті необхідно навести елементарний правопорядок. Не допускати роботи закладів грального бізнесу, вести боротьбу з розповсюдженням наркотиків, обмежити продажу спиртних напоїв в нічний час. 
 

В місті повинен правити Закон, а не чиновник. Дії міського голови та виконавчої влади мають бути прозорими і відкритими для громадськості, без усяких перешкод обговорюватись та критикуватися засобами масової інформації. Влада має бути наближена до народу.
 

 

 

Всього коментарів: 43
1 2 »
1
Алехандро | 07.03.2011 | 14:38
+ (5) -
Як кузнецовську пощастило, що Жданюк не став мером!!!
2
vlad | 24.04.2011 | 16:11
+ (-2) -
Ти хандра, якби Жданюк став мером то місто знову процвітало б. І депутати знову працювали б для блага міста. А вибрали імпотентів з Батьківщини і маємо скандали та сварки. Бачили очі що вибирали, а тепер їжте хоч повилазьте.
3
ВВС | 25.04.2011 | 08:25
+ (0) -
Вибрали Анощенка і той уже мало "не під ручку" ходить з Ординатом. А на перших сесіях так гарно критикував. "Гроші роблять все" - так сказав один із депутатів близьких до нинішнього мера. А ще перед виборами Анощенко видавав газету "Незалежної профспілки", в які гостро критикував владу. То ж тепер хоч би оди співав собі з Нестерчуком в тій газеті. Всі вони - обранці - одним миром мазані. Грошей між собою не можуть поділити, що Батьківщина, що мер, .............
4
Алехандро | 26.04.2011 | 18:38
+ (4) -
vlad, НЕ ПОТРІБНО ВИДУМУВАТИ ПРО ЯКУСЬ ТАМ ПРАЦЮ ЖДАНЮКА, МИ НЕ ПЕРШИЙ ДЕНЬ В КУЗНЕЦОВСЬКУ ПРОЖИВАЄМО І БАЧИЛИ!
5
знаус | 06.05.2011 | 22:33
+ (4) -
СТЕПАН ДУЖЕ РІЗКО СТАРТОНУВ УГОРУ...АЛЕ ТАК САМО ШВИДКО І ПОВЕРНУВСЯ НАЗАД У СВІЙ БІЗНЕС-ГОРОД!А ХТО ДОРЕЧІ ВІД КОРИТА СИТНОГО ВІДІЙДЕ??ТІМ ПАЧЕ ВСЕ СХВАЧЕНО ЗА ВСЕ ЗАПЛАЧЕНО....ОФОРМИВ БІЗНЕС НА СИНКІВ СВОЇХ ДЕПУТАТІВ ТА Й КЕРУВАВ З РІВНОГО ПОКИ НЕ ПОПЕРЛИ...ВЕРНУВСЯ І ЗНОВ МУТИТЬ РАЗОМ З КОЛЛЕГАМИ.. КАЖУТЬ КАРЪЄР СОПАЧІВСЬКИЙ ХОТІЛИ ВКРАСТИ ,АЛЕ НАРОД НЕ ДАВ!!! СТЕПАН УГОМОНИСЬ НА КІНЕЦЬ, АТО УДАВИШСЯ!!
lexx2000 | 06.01.2012 | 19:41
+ (0) -
наведи факти а то вибачте за слово (смердить) слухати цей марз
6
Захарко | 28.05.2011 | 22:07
+ (-3) -
Слухай , Знаус, ти ліпше посидь на лавиці біля бабок-пліткарок.а не пиши дурниць.
Бо то "ПОРА Магдича причетна до кар"єра у Сопачові.
А якби обрали С. Жданюка то тільки м.Кузнецовськ виграв би та мешканці. Бо не було із кандидатів у мери розумнішого ніж С, Жданюк.Він патріот України, Але він із української правої партії, яку українці не люблять. Українці люблять бізнес-олігархічні партії : ПР, БЮТ, Тигіпка, Литвина... Якби Жданюк перейшов був до БЮТу чи у ПР то звичайно був би мером. Он як Анощенко!!
Який із Анощенка патріот та господарник??Але перед виборами подружився із обласною партією регіонів, і от пожежний тупий інспектор мером став.. От і радій знаус що ти купив квиток і пішов пішки...і ще таких як ти 4,1тис овечок.
7
Сусід | 28.05.2011 | 23:05
+ (-3) -
Знаусе, виявляється ти брехун. В Жданюка немає синів. Є три дочки. Прочитай вище в автобіографії. А з роботи його дійсно звільнили за належність до Української Народної Партії. Як би нагнувся- залишили б. Коли Жданюк був головою він не шлюхував перед владою Сороки-Берташа. Відмовив особисто Януковичу в підтримці на президентських виборах 2004 року. Був першим міським головою, який виступав на Київському Майдані.
Бацька | 26.09.2011 | 02:01
+ (1) -
8
виборець | 05.06.2011 | 09:07
+ (0) -
говорять, що набудував собі котеджів по всій Україні. Я думаю, брехня. Як би так, то чому живе в Кузні? Тай посадили б уже. знаю, що шукали порушення в роботі. Але не знайшли. Перевіряли дружину, зятя. Дуже старались Конюк, Татусь, Коровкін. Мабуть поступило замовлення з Рівного
9
natsionalist | 28.08.2011 | 19:58
+ (-3) -
С.Жданюк справжній патріот-націоналіст та порядна людина і він ніколи не плазував ні перед ким. Я маю честь бути його другом. І якби кузнецовці обрали його мером то місто знову було б у лідерах в Україні.
Бацька | 28.08.2011 | 23:36
+ (0) -
natsionalist | 11.09.2011 | 19:07
+ (0) -
"Бацька" дякую за свою самокритичність. Тільки ти- не всіх"кузнецовцы" міряй своєю міркою, в нашому місті є багато патріотів.
Бацька | 11.09.2011 | 20:05
+ (3) -
Петро | 23.10.2011 | 15:51
+ (4) -
А мені подобається Степан Іванович.Порядна, розумна людина. Вїхав у мерію під патріотичними гаслами на розбитих жигулях, а зараз катається на джипі.
І це зрозуміло. "Стьопа-Десять відсотків" вирішив, що 10% потрібно віддавати не лише Богові, але й йому. 10% від будь якої закупівлі. Продаж комунального майна за безцінь, земельних ділянок,махінації з квартирами - і все це заради збагачення не тільки міста, а й України, а, можливо, власного ?
Виявляється, Степан Іванович дуже бідна людина,яка роками мріяла про житло, адже йому конче кортіло поліпшити свої житлові умови,вибивши за сприяння тодішнього голови ОДА Червонія 150 тис.грн. з обласного бюджету. Але не так сталось,як хотілось- http://rivnepost.rv.ua/showart....D%FE%EA
При Жданюкові жоден комунальний об"єкт не був проданий на аукціоні, лише шляхом викупу за заниженою вартістю.
Громада на останніх виборах вже дала йому свою оцінку.
Як казав відомий герой кінофільму, Hasta la Vista, Степане!
На звалище історії!!!
василь | 10.11.2011 | 21:24
+ (-1) -
петру: При Жданюку жоден об"єкт не був проданий шляхом викупу. Була продана лише одна земельна ділянка - 20м.кв. під "Ласунею". Брехати треба правдоподібніше. Чи ти як Геббельс? Чим більша брехня, тим швидше повірять?
ser | 20.02.2012 | 16:02
+ (0) -
Когда это /видалено/ работало на станции мастером , так народ его на дух не переносил. Да и сейчас ничего не изменилось. А хвалят его тут такие же дуполизы как и он сам.
IvanGonta | 20.02.2012 | 21:39
+ (-1) -
Видно Жданюк добряче залив москалям сала за шкіру. Щось останнім часом вони дуже активізувались. Навіть використовують на сайті ненормативну лексику. Нерви здають.
ser | 21.02.2012 | 17:06
+ (0) -
А при чём тут москали?? У него в бригаде работали одни селюки, и это они его за лайно считали. А ты наверно у него в подтанцовке , или по простому - дуполиз.
IvanGonta | 21.02.2012 | 17:48
+ (-1) -
Та бригада селюків була одна з кращих на АЕС. Я бачив їхню роботу. І не чув від них поганого про Жданюка. Навпаки. А на підтанцьовках не був ні в кого, а особливо в москалів та дебілів не здатних освоїти українську мову.
Слава Нації - Смерть ворогам.
ser | 22.02.2012 | 01:48
+ (0) -
Ещё раз пишу , для тупых!!!!!! При чём тут москали???? Это же ты у него на подтанцовке, если так дупу за него рвёшь. Наци - это полные дауны.
IvanGonta | 22.02.2012 | 10:01
+ (0) -
В твоїй особі відповідаю всім хто не зміг освоїти української мови. Хтось з відомих людей сказав: "В незалежній державі іноземною мовою може говорити гість, полонений або окупант. Від себе добавлю - а ще дебіли (дауни). Адже особу яка проживає в україномовному середовищі багато років і не освоїла мову корінного народу по іншому назвати не можна.
Слава Україні-Смерть ворогам.
ser | 22.02.2012 | 14:32
+ (0) -
Ты тупой и ограниченный наци , если у тебя все разговоры упираются в твою мову. И таких как ты надо кастрировать, что бы не плодились подобные тебе моральные уроды, у которых одна проблема - мова.И большинство людей не хотят знать твою мову , из за таких дегенератов как ты.
Quit | 22.02.2012 | 15:41
+ (1) -
biggrin це правильна відповідь!
головне людиною завжди бути і лишатись та поважати ближніх разом з їхніми думками...
хочемо ж культурними бути...
в америці афроамериканців не ображають вже(але не мішало б) biggrin і Кличко молодший не бив по морді Чісорі після його плювання... успіх нації в підвищенні культури!!! а слабаки розбіжаться згодом cool
Очевидность | 22.02.2012 | 11:30
+ (0) -
Специально для полоумных наци. Цитаты действительно известных людей:
Наша истинная национальность - человек. (Герберт Джордж Уэллс)
Уважение к языку и культуре других народов — наипервейшее условие согласия в любом многонациональном обществе. (Али Апшерони)
Убогий человечек, не имеющий ничего, чем бы он мог гордиться, хватается за единственно возможное и гордится нацией, к которой он принадлежит. (Артур Шопенгауэр)
Национализм может быть огромным. Но великим - никогда. (Станислав Ежи Лец)
Почитание своего общества есть рефлекс само-почитания. (Герберт Спенсер)
Националисты не могут быть довольны до тех пор, пока не найдут кого-нибудь, кто их обидит. (Вольфрам Вейднер)
Всякого националиста преследует мысль, что прошлое можно - и должно - изменить. (Джордж Оруэлл)
Национализм - это не кровь в жилах, это моча в голове. (Стас Янковский)
Человек, ненавидящий другой народ, не любит и свой собственный. (Николай Александрович Добролюбов)
Национализм .. самое тяжелое из несчастий человеческого рода. Как и всякое зло, оно скрывается, живет во тьме и только делает вид, что порождено оно на самом деле злобой, ненавистью к другим народам и к той части своего собственного народа, которая не разделяет националистических взглядов. (Д.С. Лихачев)
Национализм - детская болезнь. Это корь человечества. (Альберт Эйнштейн)
Национализм - это проявление слабости нации, а не ее силы. Заражаются национализмом по большей части слабые народы... (Д.С. Лихачев)
дуся | 22.02.2012 | 12:29
+ (0) -
24 Очевидность -підтримую на всі 200!!! Просто не потрібно перед свинями бісер метати. Вони всерівно не зрозуміють. tongue
Катя | 22.02.2012 | 12:44
+ (0) -
Ніхто перед Вами дуся не збирався бісер метати.
українець | 22.02.2012 | 17:33
+ (0) -
"В незалежній державі іноземною мовою може говорити гість, полонений або окупант." - Ці слова належать Карлу Марксу.
Дивно, на 20році Незалежності, слухати образи стосовно української мови.Я розумію, що такі слова говорять обмежені люди неспроможні вивчити українську мову. Вони стараються але в них нічого не виходить. Це перш за все стосується росіян. Адже білорус Янукович вивчив. Єврейка Тимошенко (Капітельман) говорить хоч і з акцентом. Єхануров,башкир, також володіє мовою. А Азаров, Єфремов, Чечетов при всьому бажанні цього не зможуть зробити ніколи. Так як і деякі гості сайту. І виходить в них "скігліті, кровосісі, наші жінкі сракамі стают всьо крашє і крашє". І не треба їх ображати. А можна лише поспівчувати. Є межа людських можливостей.В них вона ось така. Українці в будь якому мовному середовищі освоюються дуже швидко, а ці не можуть. Тому не ображайтесь на убогих, а допомагайте їм. Якщо допоможете їм вивчити 2 слова в день то за 5 років вони зможуть вільно спілкуватись українською.
Zodchy | 22.02.2012 | 18:03
+ (1) -
К.Маркс - філософ з найточнішою ідеологією, Ленін "Капітал" перекрутив(прочитав початок і кінець), недозрозумів і тепер мучаться слов'яни...
Українці - народ з надможливостями... якби К.Маркс був українцем разом зі своєю теорією, то зараз ми були б набагато кращими за розвитком від розвинутих країн
Катя | 22.02.2012 | 18:18
+ (0) -
Жданюк під ніком "українець" мову вивчив, але його все-одно не розуміють, тому що замість писанину розводити, краще би походив до логопеда. І якщо навчиться говорити по 2 слова в день то до слідуючих виборів всі зрозуміють його "щиру" українську мову. tongue
1-20 21-31
Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту info@34400.net з конкретними зауваженнями і коментарі будуть видалені.
Ім'я *:
Email:
Код *:

КАТЕГОРІЇ

Цікаві люди міста [31]

ТОЧКА ЗОРУ

Оцініть роботу відділу поліції в місті:

Всього відповіли: 1097
Як вирішити проблему безпритульних тварин в місті?

Всього відповіли: 9239

Останні новини

34400.net © 2011-2017

Кузнецовськ/Вараш - новини без цензури

Використання матеріалів сайту дозволено лише з посиланням (для інтернет-видань - гіперпосиланням) на "34400.net".

Адміністрація 34400.net не несе відповідальності за зміст коментарів